X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wykształceni, z dużych ośrodków. Co wiemy o mieszkających w Polsce Ukraińcach?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 08:13
W Polsce przebywa więcej Ukraińców niż Ukrainek. Mężczyźni przeważają w miastach do 100 tysięcy mieszkańców i w mniejszych miejscowościach. Kobiet więcej jest w największych miastach. Takie są wyniki analiz danych ze smartfonów, z kartą SIM polskiego operatora, ale z ustawionym w telefonie językiem rosyjskim lub ukraińskim.
Audio
  • Co wiemy o mieszkających w Polsce Ukraińcach? (Sylwia Zadrożna/Naczelna Redakcja Gospodarcza)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Dominik Karbowski z Selectivv mówi, że Ukraińcy wybierają przede wszystkim miasta, gdzie jest najwięcej pracy - a więc Warszawę, Trójmiasto, Poznań czy miasta na Śląsku takie jak Katowice. Często mieszkają nie w samym mieście, ale na obrzeżach lub przedmieściach, jak na przykład w Grójcu czy w Sulejówku pod Warszawą.

67 procent Ukraińców to ludzie młodzi, w wieku od 21 do 40 lat. Wielu z nich to studenci lub osoby wysoko wykształcone, znające nawet kilka języków.

Ukraińcy to też coraz liczniejsza grupa konsumentów polskich firm, banków, deweloperów czy operatorów telekomunikacyjnych.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Polskie Radio 24, Sylwia Zadrożna, md

Zobacz więcej na temat: Ukraina praca
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak