Amerykańska broń dla Ukrainy jest już w Polsce. Ustalenia Polskiego Radia

2024-04-24, 06:16

Amerykańska broń dla Ukrainy jest już w Polsce. Ustalenia Polskiego Radia
Część sprzętu, który zostanie przekazany Ukrainie w ramach najnowszego pakietu pomocowego USA, już znajduje się w Polsce. Foto: paparazzza / Shutterstock.com

Amerykańska broń dla Ukrainy jest już w Polsce - tę informację potwierdził Polskiemu Radiu wysoki rangą przedstawiciel Białego Domu. Wyjaśnił, że część uzbrojenia, które wejdzie w skład najnowszego pakietu amerykańskiej pomocy dla Kijowa, została już rozlokowana w magazynach w Polsce.

Według informacji Polskiego Radia prezydent Joe Biden już kilka tygodni temu polecił Pentagonowi przygotowanie dostaw uzbrojenia dla Ukrainy, licząc na uchwalenie przez Kongres pakietu pomocy przeznaczonej dla sojuszników USA.

Amerykańska broń dla Ukrainy już jest w Polsce

Broń trafiła między innymi do magazynów w Polsce. - Część sprzętu została wcześniej przygotowana i dotrze na Ukrainę w najbliższych dniach - potwierdził Polskiemu Radiu wysoki rangą przedstawiciel Białego Domu.

Pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy zostanie ogłoszony i uruchomiony po podpisaniu przez prezydenta Joe Bidena zatwierdzonej przez Kongres ustawy o wsparciu Ukrainy, Izraela i sojuszników USA w regionie Indo-Pacyfiku. Ma to nastąpić jeszcze w środę.

Co dostanie Ukraina? Dużo sprzętu i amunicji

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu John Kirby powiedział, że w nowym pakiecie znajdą się między innymi systemy obrony powietrznej, pociski artyleryjskie i pojazdy opancerzone. Pakiet będzie obejmować duże ilości sprzętu i amunicji.

Posłuchaj

Amerykańska broń dla Ukrainy jest już w Polsce. Wysoki rangą przedstawiciel Białego Domu potwierdził Polskiemu Radiu, że część uzbrojenia, która wejdzie w skład najnowszego pakietu amerykańskiej pomocy dla Kijowa została już rozlokowana w magazynach w Polsce. Z Waszyngtonu Marek Wałkuski (IAR) 0:50
+
Dodaj do playlisty
Czytaj również:

IAR/Marek Wałkuski/jmo/wmkor

Polecane

Wróć do strony głównej