X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Rząd planuje uprościć system Pracowniczych Planów Kapitałowych

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 15:50
Rząd przyjął projekt noweli ustawy o pracowniczych planach kapitałowych, który m.in. znosi limit wpłat w PPK oraz upraszcza system PPK - wynika z informacji Centrum Informacyjnego Rządu.
PPK zostaną wprowadzone w dużych firmach od lipca tego roku.
PPK zostaną wprowadzone w dużych firmach od lipca tego roku.Foto: shutterstock.com

CIR podało w komunikacie po posiedzeniu rządu, że Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o pracowniczych planach kapitałowych, przedłożony przez ministra przedsiębiorczości i technologii.

- Projekt przewiduje zniesienie limitu 30-krotności podstawy wpłat w Pracowniczych Planach Kapitałowych oraz uproszczenie systemu PPK - czytamy w komunikacie.

Do najważniejszych rozwiązań przewidzianych w projekcie zaliczano m.in. rozszerzenie katalogu osób zatrudnionych (w rozumieniu ustawy o PPK) o osoby przebywające na urlopach wychowawczych lub pobierające zasiłek macierzyński albo zasiłek w wysokości zasiłku macierzyńskiego.

Dzięki temu, jak wyjaśniono, podmioty zatrudniające nie będą musiały zawierać umów o prowadzenie PPK w różnych terminach w związku z powrotem poszczególnych osób do pracy z urlopów związanych z macierzyństwem.

PAP, ak, NRG 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czym różnią się Pracownicze Plany Kapitałowe od OFE?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 21:40
O Pracowniczych Planach Kapitałowych, w tym o lękach Polaków, zrażonych losem oszczędzania na emeryturę w OFE,  mówił w audycji Bardzo Ważny projekt radiowej Trójki Wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PPK: pracownik, pracodawca i budżet odkładają na emeryturę

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 19:15
Już za niecałe trzy miesiące ruszają Pracownicze Plany Kapitałowe, czyli nowy sposób oszczędzania na emerytury. Na pierwszy ogień idą duże firmy, zatrudniające co najmniej 250 osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oszczędzanie na emeryturę: już 7 instytucji chce zarządzać środkami odkładanymi w PPK

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 16:57
Zaczyna się walka o klientów Pracowniczych Planów Kapitałowych. Już wkrótce, pierwsze instytucje finansowe będą mogły wyjść na rynek z ofertą zarzadzania pieniędzmi zgromadzonymi w PPK.
rozwiń zwiń