X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Czy „bankowość otwarta” zmieni świat pożyczek i kredytów?

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 09:33
O zmianach dotyczących bankowości, w związku z wdrożeniem dyrektywy unijnej, otwierającej bankowość na podmioty trzecie, mówił w radiowej Jedynce dr. Jakub Górka z Uniwersytetu Warszawskiego.
Audio
  • O znaczeniu bankowości otwartej w rozwoju rynków finansowych, mówił w radiowej Jedynce Jakub Górka z Uniwersytetu warszawskiego./Elżbieta Szczerbak, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia./.
Bankowość otwarta jest trendem, polegającym na dzieleniu się przez banki informacjami, udostępnianiem funkcjonalności, które wykorzystywane są przez  podmioty trzecie, które również mogą być bankami.
Bankowość otwarta jest trendem, polegającym na dzieleniu się przez banki informacjami, udostępnianiem funkcjonalności, które wykorzystywane są przez podmioty trzecie, które również mogą być bankami.Foto: pixabay

Jak wyjaśnia gość radiowej jedynki, bankowość otwarta jest trendem, polegającym na dzieleniu się przez banki informacjami, udostępnianiem funkcjonalności, które wykorzystywane są przez  podmioty trzecie, które również mogą być bankami.

− To dla klienta oznacza możliwość skorzystania z szerszej palety produktów, a dla start-upów czy fintechów otwiera drogę do prezentacji i sprzedaży swoich produktów – wyjaśnia gość Polskiego Radia.

Jak podkreśla, dzięki otwartej bankowości wzrośnie konkurencyjność i innowacyjność rynku finansowego.

Elżbieta Szczerbak, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak