X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

W Ministerstwie Rodziny zaprezentowano program "Stabilne Zatrudnienie"

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 12:23
Podniesienie wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych w administracji publicznej to główny cel programu "Stabilne Zatrudnienie". Pełnomocnik Rządu do spraw Osób Niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz przedstawiając program zaznaczył, że zaplanowane działania są częścią rządowego programu "Dostępność Plus", zakładającego eliminację barier w dostępie osób niepełnosprawnych do zatrudnienia.
Audio
  • Marlena Maląg o tym, do kogo będą adresowane poszczególne moduły nowego programu (IAR)
  • Krzysztof Michałkiewicz: planowane działania ws. niepełnosprawnych to część programu Dostępność Plus (IAR)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Firma V

- Wcześniej często osoby niepełnosprawne miały kłopot z dostaniem się na uczelnie, funkcjononowaniem na niej, skończeniem studiów. W tej chwili ta bariera jest już dawno za nami. Druga rzecz to to, że o ile w sektorze prywatnym dofinasowujemy zatrudnienie osób niepełnosprawnych, to w sektorze publicznym jest kłopot. Z tego powodu musieliśmy zaktualizować program "Stabilne Zatrudnienie" i wprowadziliśmy do niego dwa modułu - mówił Krzysztof Michałkiewicz.

Aktywizacja niepełnosprawnych

Pierwszy z tych modułów adresowany jest do instytucji administracji publicznej, które zatrudnią osoby niepełnosprawne. Drugi - do organizacji pozarządowych, które przygotują i skierują osoby niepełnosprawne na staże zawodowe - wyjaśniła prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Marlena Maląg. Jak dodała, dzięki programowi niepełnosprawni będą aktywniejsi, a przede wszystkim - będą się czuli potrzebni na rynku pracy.

Różne szacunki cd. liczby niepełnosprawnych

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w Polsce osoby niepełnosprawne stanowią 12 procent społeczeństwa. Według jednak Marleny Maląg, razem z osobami chwilowo niepełnosprawnymi, z powodu chociażby różnych schorzeń, może być nawet 30 procent.

W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ponad 7 procent zatrudnionych to osoby niepełnosprawne. W resorcie inwestycji i rozwoju jest to 3,3 procent. W innych instytucjach ten wskaźnik jest jednak niższy. 

Naczelna Redakcja Gospodarcza, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak aktywizować osoby niepełnosprawne? Główną przeszkodą bariera mentalna

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 19:10
Dziś (17.05.2019 r.) ZUS zorganizował w swoich oddziałach Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Wydarzenie pod hasłem: „Żyj Aktywnie" było m.in. okazją do tego, aby spotkać się ze specjalistami, którzy pomogą w poszukiwaniach możliwości rozwoju i zmotywują do aktywności zawodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy w imię solidarności społecznej powinniśmy wspierać finansowo osoby niepełnosprawne?

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2019 13:55
Rząd zapowiedział wypłatę 500 złotych co miesiąc osobom niepełnosprawnym powyżej 18. roku życia, całkowicie niezdolnym do pracy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

K. Michałkiewicz: praca w czołówce potrzeb osób niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 13:24
- Aktywność zawodowa osób niepełnosprawnych wzrasta, jednak dla wielu z nich znalezienie godnej i stabilnej pracy wciąż jest wyzwaniem - powiedział w środę wiceszef MRPiPS Krzysztof Michałkiewicz. Dodał, że podjęcie pracy znajduje się w czołówce potrzeb osób niepełnosprawnych.
rozwiń zwiń