X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rządy Pieniądza: Donald Trump powiedział całemu światu – w Polsce można bezpiecznie inwestować

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 14:44
O wizycie prezydenta Dudy w USA, w kontekście wypowiedzi prezydenta Trumpa, oceniającego, że „polska gospodarka ma się dobrze i jest liderem w Europie jeśli chodzi o rozwój”, dyskutowali goście audycji Rządy Pieniądza w Polskim  Radiu 24.
Audio
  • O wizycie prezydenta Dudy w USA, w kontekście wypowiedzi prezydenta Trumpa, oceniającego, że „polska gospodarka ma się dobrze i jest liderem w Europie jeśli chodzi o rozwój”, dyskutowali goście audycji Rządy Pieniądza w Polskim Radiu 24./Anna Grabowska, Polskie Radio 24/.
Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z Prezydentem Donaldem Trumpem w Białym Domu,EPAZACH GIBSON Dostawca: PAPEPA..
Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z Prezydentem Donaldem Trumpem w Białym Domu,/EPA/ZACH GIBSON Dostawca: PAP/EPA./.Foto: EPA/ZACH GIBSON Dostawca: PAP/EPA.

Gośćmi Anny Grabowskiej byli: Andrzej Kensbok, wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu oraz Maciej Wośko, Gazeta Bankowa i portal wgospodarce.pl.

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w USA ma nie tylko swój twardy aspekt ekonomiczny – przewidujący przeliczane na dolary kontrakty czy umowy. Ma też wymiar psychologiczny – gdzie prezydent jednej z największych gospodarek świata mówi całemu światu – „w Polsce można bezpiecznie inwestować” – mówili goście Anny Grabowskiej

Słowa Prezydenta Trumpa mają znaczenie dla polskiej gospodarki

− Takie stwierdzenie ma bardzo duże znaczenie dla naszego kraju – mówi Andrzej Kensbok.

Jak wyjaśnia, gospodarka to nie tylko cyfry, ale przede wszystkim emocje, oczekiwania, aspiracje, plany inwestorów i firm, i taka wypowiedź szefa największego mocarstwa świata prezydenta Dudy w USA ujednoznacznia przekaz mówiący, że polska gospodarka jest atrakcyjna, warto się nią przynajmniej zainteresować.

Takie opinie przekonują inwestorów bardziej niż twarde analizy

− Myślę, że rodzimy amerykański biznes wsłuchuje się w takie wypowiedzi i doskonale rozumie, co prezydent USA ma na myśli. A ten w ten sposób mówi, że otwierają się drzwi do państwowego wsparcia dla inwestycji w Polsce – mówi wiceprezes ARP.

Maciej Wośko podkreśla, że odbiera to jako komunikat skierowany do amerykańskich inwestorów, Amerykanów i brzmi on tak: Polska jest bezpiecznym krajem, bo będą tu amerykańscy żołnierze, a gospodarka Polski ma się świetnie.

− To zachęta, aby amerykańskie firmy pojawiły się u nas jeszcze mocniej – mówi Wośko.

I temu pogłębieniu relacji gospodarczych mają służyć dalsze dni wizyty prezydenta Dudy, podczas których odbędą się spotkania i rozmowy dotyczące importu do Polski gazu oraz współpracy w dziedzinie jego wydobycia, a także transferu wiedzy.

− A właśnie transfer wiedzy i współpraca z uniwersytetami i departamentami naukowymi szpitali budują gospodarkę równie silnie, jak dobra materialne – podkreśla Kensbok.

Zgadza się z tym Maciej Wośko i mówi, że badania i rozwój – te słowa powinniśmy wydrukować złotymi zgłoskami na najbliższych kilka lat, bo to jest ten element gospodarki bez którego nie uda nam się osiągać coraz lepszych wyników.

− Umiemy już korzystać z Know how przez firmy przywożonego do nas przez firmy o globalnym zasięgu, polscy menedżerowie doskonale sobie z tym radzą, ale potrzebujemy wsparcia nie tylko kapitałowego, ale i skierowania uwagi inwestorów zagranicznych aby inwestowali w badania i rozwój również w Polsce – mówi Wośko.

Anna Grabowska, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Porozumienie ws. atomu i więcej gazu LNG z USA. Energetyczna niezależność od Rosji

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 07:02
Podczas wizyty Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych podpisano umowy zwiększające bezpieczeństwo energetyczne Polski. Prezydenci Polski i USA mówili o nich w Białym Domu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Debata poranka". Najważniejsze decyzje po spotkaniu Duda-Trump

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 09:50
- Przemieszczanie wojsk amerykańskich to sygnał, że stajemy się wewnętrzną sferą bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych. Atak na Polskę będzie realnie atakiem na system obrony USA - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"). Gośćmi audycji byli ponadto Łukasz Warzecha ("Do Rzeczy") oraz Agaton Koziński ("Polska The Times").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowe media o Fort Trump: nagroda dla Polski za wydatki na obronność i policzek dla Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 15:39
Media w Stanach Zjednoczonych szeroko komentują decyzję prezydenta Donalda Trumpa o skierowaniu do Polski dodatkowego tysiąca żołnierzy. "Trump wprost mówił, że jego celem jest wzmocnienie Polski, a ukaranie jej sąsiada i sojusznika z NATO, jakim są Niemcy" - pisze "Washington Post". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Mucha: wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w USA to ogromny sukces

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 18:05
- Prezydent Andrzej Duda bardzo dobrze reprezentuje państwo polskie. Widzieliśmy to w rozmowach i świetnej atmosferze wizyty w USA. Wszyscy komentatorzy podkreślali, że między prezydentami była znakomita interakcja - powiedział w Polskim Radiu 24 prezydencki minister Paweł Mucha.
rozwiń zwiń