X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

" Go4Poland - wybierz Polskę" zachęca do powrotów do Polski

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2019 13:30
" Go4Poland  - wybierz Polskę" to program dla polskich studentów uczących się na zagranicznych uczelniach, którzy chcą wrócić do kraju i poznać rodzimy rynek pracy.
Audio
  • jak zachęcić do powrotu do pracy w Polsce polskich absolwentów zagranicznych uczelni mówi program " Go4Poland - wybierz Polskę"./Aleksandra Tycner, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
 Go4Poland  - wybierz Polskę to program dla polskich studentów uczących się na zagranicznych uczelniach, którzy chcą wrócić do kraju i poznać rodzimy rynek pracy.
" Go4Poland - wybierz Polskę" to program dla polskich studentów uczących się na zagranicznych uczelniach, którzy chcą wrócić do kraju i poznać rodzimy rynek pracy.Foto: shutterstock, Dmitri Ma

Program proponuje  warsztaty, staże oraz mentoring w konkretnych firmach. Prowadzi go Fundacja Giełdy Papierów Wartościowych. W tym roku program miał już swoją czwartą edycję.

− W programie, na jego stronie internetowej o tej samej nazwie - Go4Poland  - wybierz Polskę, zarejestrowało się już 1000 osób, mówi Anna Salamończyk-Mochel, prezes Fundacji Giełdy Papierów Wartościowych.

Jak wyjaśnia, zapisując się na portal, można trafić na staże i warsztaty do polskich firm.

Wiceminister Spraw Zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk deklaruje, że polskie placówki konsularne będą dostarczały informacje o naszym rynku pracy.

− Nasze placówki będą dysponowały informacjami jak można wykorzystać ich możliwości i kwalifikacje po powrocie do kraju, mówi wiceminister.

Maciej Zieliński, studiujący matematykę i ekonomię w Glasgow liczy, że uda mu się znaleźć staż w polskiej firmie.

Potencjalnych kandydatów na staże w Polsce zachęcali przedstawiciele naszych firm – m. in. Katarzyna Grocholska z banku Pekao S.A.

−Mamy program stażowy Banking Champions, który umożliwia młodym osobom odbycie stażu bankowego – wyjaśnia Katarzyna Grocholska.

− Nie chodzi o to, że Polacy studiujący za granica są lepsi od tych którzy studiują w kraju – mówi Marek Dietl, prezes Giełdy Papierów Wartościowych.

− Ci, którzy są w Polsce, mają łatwiejszy kontakt z polskimi firmami, ci, którzy są za granicą, mają kontakt z naszymi firmami trudniejszy, dlatego chcemy to udrożnić – mówi prezes Dietl.

Polska, niestety, zajmuje drugie miejsce na świecie w rankingu odpływu wykształconych specjalistów na zagraniczne rynki pracy. A to ma negatywny wpływ  zarówno na rodzime firmy, zmagające się z problemami kadrowymi, jak i na całą gospodarkę.

Aleksandra Tycner, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak