X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

GUS: produkcja budowlano-montażowa w czerwcu większa niż w maju, ale mniejsza niż przed rokiem

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 10:30
Według wstępnych danych GUS, produkcja budowlano-montażowa w czerwcu była niższa w porównaniu z analogicznym okresem 2018 o 0,7 proc.; ale w porównaniu do maja br. wzrosła o 9,3 proc.
GUS: produkcja budowlano-montażowa w czerwcu większa niż w maju, ale mniejsza niż przed rokiem
GUS: produkcja budowlano-montażowa w czerwcu większa niż w maju, ale mniejsza niż przed rokiem Foto: shutterstock, Konstantin Ivshin

Urząd wyjaśnił, że wzrost produkcji zrealizowanej przez firmy budowlane zatrudniające powyżej dziewięciu osób przed rokiem wynosiły odpowiednio 24,7 i 20,6 proc.

Od stycznia do czerwca produkcja wciąż rosnąca, ale wolniej niż rok temu

"W okresie styczeń-czerwiec 2019 r. produkcja budowlano-montażowa wzrosła o 6,6 proc. w odniesieniu do tego samego okresu ub.r., kiedy notowano wzrost o 23,7 proc." - dodano w komunikacie.

Spadki w firmach wykonujących budynki oraz specjalistyczne roboty budowlane

GUS wskazał, że w stosunku do czerwca ub.r. spadki wartości produkcji budowlano-montażowej odnotowano w firmach zajmujących się budową budynków (1,8 proc.) oraz w przedsiębiorstwach, których podstawowym rodzajem działalności były specjalistyczne roboty budowlane (0,6 proc.). Z kolei firmy zajmujące się budową obiektów inżynierii lądowej i wodnej nie zanotowały zmian wartość produkcji.

W stosunku do maja firmy notują jednak wzrost produkcji budowlano-montażowej

W porównaniu z majem br., wzrost wartości zrealizowanych robót zaobserwowano we wszystkich działach budownictwa, przy czym w firmach zajmujących się budową obiektów inżynierii lądowej i wodnej o 13,5 proc., realizujących roboty związane z budową budynków - o 9,0 proc., a w przedsiębiorstwach realizujących roboty specjalistyczne – o 2,7 proc.

Z kolei od stycznia do czerwca 2019 roku największy wzrost produkcji dotyczył firm wykonywujących roboty specjalistyczne (8,5 proc.). Wzrost notowany był też w firmach budujących: obiekty inżynierii lądowej i wodnej (7,5 proc.), a także budynki (4,2 proc.).

"Wartość produkcji budowlano-montażowej obejmująca roboty inwestycyjne w czerwcu 2019 r. była niższa o 0,4 proc. w porównaniu z analogicznym miesiącem poprzedniego roku (rok temu wzrost o 20,8 proc.), natomiast wartość robót o charakterze remontowym zmniejszyła się o 1,3 proc. (przed rokiem wzrost o 31,6 proc.). W okresie styczeń-czerwiec br. wzrost wartości robót inwestycyjnych w odniesieniu do tego samego okresu ub. roku wyniósł 6,7 proc., zaś remontowych 6,3 proc. (wobec wzrostów analogicznych robót o 23,3 proc. i 24,4 proc. w 2018 r.)" - dodano w komunikacie.

GUS poinformował ponadto, że po wyeliminowaniu wpływu czynników sezonowych, produkcja budowlano-montażowa była wyższa o 4,7 proc. w porównaniu z analogicznym miesiącem ub.r. oraz o 0,1 proc. w porównaniu z majem bieżącego roku.

PAP, jk

Zobacz więcej na temat: gus budownictwo inwestycje
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak