X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Modernizacja infrastruktury. KE daje "zielone światło" trzem projektom

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 13:03
Komisja Europejska zaakceptowała trzy duże projekty w ramach polityki spójności, dotyczące modernizacji polskiej infrastruktury, w tym sieci kolejowej i drogowej. Ich łączna wartość to 676 milionów euro, czyli ponad 2,5 miliarda złotych.
Siedziba Komisji Europejskiej
Siedziba Komisji Europejskiej Foto: Shutterstock

Ponad 487 mln euro zostanie przeznaczonych na modernizację krajowego systemu komunikacji kolejowej. Finansowane przez UE prace będą polegały na zastąpieniu przestarzałej technologii i stworzeniu nowoczesnego systemu komunikacji na prawie 14 tys. km linii kolejowych w całym kraju.

Projekt ten, oprócz poprawy bezpieczeństwa pasażerów i skrócenia czasu podróży, ma umożliwić Polsce wprowadzenie europejskiego systemu zarządzania ruchem kolejowym, który połączy polskie linie kolejowe z europejską siecią kolejową. 

Na modernizację linii kolejowych na Śląsku trafi ponad 117 mln euro. Projekt obejmuje modernizację i elektryfikację 46 km linii kolejowych oraz budowę lub remont stacji, peronów, wiaduktów i mostów w tym regionie. Ma on również umożliwić dostęp do peronów osobom o ograniczonej sprawności ruchowej oraz budowę nowej stacji na międzynarodowym lotnisku w Pyrzowicach, które obsługuje stolicę regionu – Katowice.

Prace mają umożliwić przywrócenie ruchu na linii kolejowej na odcinku Tarnowskie Góry–Zawiercie, co ma zapewnić bezpieczne i niezawodne połączenia z lotniskiem w Pyrzowicach. Prace mają zostać ukończone w maju 2022 roku. Projekt ma poprawić efektywność transportu towarowego i zapewnić wydajny ruch pasażerski.

Bezpieczeństwo priorytetem

Prawie 72 mln euro zostanie przeznaczonych na zmniejszenie natężenia ruchu w województwie warmińsko-mazurskim. W ramach finansowanego przez UE projektu wybudowana zostanie obwodnica, która od wschodu omijać będzie Nowe Miasto Lubawskie.

W ciągu drogi krajowej nr 15, która łączy lokalne ośrodki miejskie z transeuropejską siecią transportową, obwodnica powinna zmniejszyć ruch w mieście i poprawić jakość życia mieszkańców. Obwodnica połączy województwo warmińsko-mazurskie z kujawsko-pomorskim i tym samym zapewni łatwiejszy dojazd nad Morze Bałtyckie. Prace powinny zostać zakończone w czerwcu 2021 roku.

Unijne wsparcie zmienia Polskę

Jak podkreśla Komisja Europejska, Polska jest największym beneficjentem funduszy udostępnianych w ramach polityki spójności. Od czasu przystąpienia do UE w 2004 roku w Polsce w ramach polityki spójności sfinansowano budowę lub modernizację 12,2 tys. km dróg, zapewniono dostęp do internetu szerokopasmowego dla 9,1 mln osób oraz utworzono 151 tys. miejsc pracy.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

KE : ponad 121 milionów euro na dwa projekty w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 13:44
Ponad 121 milionów euro trafi do Polski z unijnego budżetu na realizację dwóch projektów infrastrukturalnych. Poinformowała o tym Komisja Europejska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komisja Europejska przekaże Polsce prawie 790 mln euro na projekty infrastruktury drogowej

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 14:18
Polska otrzyma prawie 790 milionów euro z unijnego budżetu na trzy duże projekty infrastruktury drogowej. Pieniądze zostaną przekazane z Funduszu Spójności.
rozwiń zwiń