X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Będzie dodatkowe wsparcie dla hodowców zwierząt. Rząd przyjął projekt

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 13:32
Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich. Rolnicy hodujący krowy i świnie będą mogli dzięki niemu otrzymać dodatkowe wsparcie, jeśli poprawią warunki utrzymania zwierząt ponad wymagane normy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Na ten cel zarezerwowano 50 milionów euro w ramach działania „Dobrostan zwierząt” w Programie Rozwój Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Stawki pomocy wyniosą: 595 złotych na krowę mleczną, 329 złotych na krowę „mamkę”, 185 złotych na krowę mleczną za wypas, 301 złotych na lochę i 24 złote na tucznika.

Troska o zwierzęta popłaca

Na wsparcie będą mogli liczyć rolnicy, którzy dodatkowo zadbają o lepsze zdrowie i warunki życia zwierząt, poprawiając warunki ich utrzymania ponad obowiązujące przepisy. Będzie to na przykład zwiększenie przestrzeni do życia przypadającej na jedno zwierzę albo zorganizowanie zwierzętom dostępu do pastwiska lub wybiegu.

Rolnicy będą mogli składać wnioski o wsparcie do krów i świń od 15 marca do 15 maja danego roku, drogą elektroniczną w ramach formularza eWniosekPlus. Szacuje się, że ze środków tych będzie mogło skorzystać około 65 tysięcy rolników.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Zobacz więcej na temat: zwierzęta rolnictwo rząd
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dawne rasy zwierząt hodowlanych - zdrowsze, odporniejsze na choroby

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 12:50
Rośnie zainteresowanie dawnymi rasami zwierząt hodowlanych. W oborach rolników przybywa bydła rasy polskiej czerwonej, świń puławskich, słotnickich, a także owiec. Tu najbardziej znane są wrzosówki i świniarki. Odzwierciedleniem tego są programy realizowane przez instytuty i placówki badawcze.
rozwiń zwiń