X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Złe otwarcie na warszawskiej giełdzie. WIG20 mocno w dół, tracą też inne rynki

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 10:59
Nieudany początek tygodnia na Giełdzie Papierów Wartościowych. Na początku poniedziałkowej sesji indeks największych spółek WIG20 tracił nawet 6,5 procent. Później zaczął lekko odrabiać straty, ale nadal znajduje się na kilkuprocentowym minusie.
GPW (30 10 2019)
GPW (30 10 2019)Foto: shutterstock

Dzisiejsza sesja na GPW zaczęła się silnymi spadkami. Główny indeks -  WIG20 - tracił powyżej 6 procent. Spadały także inne indeksy. Tąpnięcie to skutek zamieszania na światowych giełdach - m.in. drastycznego spadku cen ropy (20%-30%) i obaw inwestorów w związku z rozwijającą się epidemią koronawirusa.

Duże spółki w dół

Na początku sesji o około 10 procent zniżkowały kursy Lotosu, Play i KGHM. O mniej niż 5 proc. spadają tylko Orange, Cyfrowy Polsat i mBank. Po 10 spółki zaczęły odrabiać straty, ale wiele z nich nadal jest na minusie. Zyskuje, o ponad 3 procent, jedynie PKN Orlen.

Polska giełda zniżkuje w ślad za rynkami europejskimi. Brytyjski indeks FTSE100 traci 6,3 procent, niemiecki DAX - 5,8 procent, a francuski CAC40 - ok. 7 procent.

Frank na plusie, złoty traci

Na rynku walut zyskuje euro, a także będący "bezpieczną przystanią" frank szwajcarski, za którego obecnie trzeba zapłacić 4 złote i 7 groszy. Euro kosztuje 4 złote i 31 groszy, dolar - 3 złote i 82 grosze, a funt - 4 złote i 96 groszy.

PolskieRadio24.pl, GPW, PAP, md md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koronawirus: giełdy reagują przeceną akcji. Tracą waluty rynków wschodzących

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020 14:30
Światowy wzrost gospodarczy na skutek koronawirusa i jego rozprzestrzeniania się może znacznie zahamować, a perspektywa zastoju gospodarczego jest realna. Widać to choćby po tym, jak reagują od kilku dni giełdy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odbicie na Wall Street. Główne indeksy mocno w górę

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2020 09:07
Zwycięstwo Joe Bidena w większości stanów głosujących w prawyborach Demokratów w tzw. superwtorek i korzystne dane obrazujące stan amerykańskiej gospodarki zachęciły inwestorów do kupowania akcji. Główne indeksy poszły w górę ok. 4 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Załamanie cen ropy, tąpnięcie na azjatyckich giełdach. Koronawirus zbiera żniwo na rynkach

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 10:30
Koronawirus na dobre "zaraził" rynki niepokojem. Azjatyckie giełdy zanotowały duże spadki po tym, jak Arabia Saudyjska i kartel OPEC ogłosiły radykalne obniżki cen ropy. Inwestorów odstraszają też słabsze wyniki gospodarcze niektórych państw i obawy, czy nie dojdzie do "wojny naftowej" między arabskimi producentami ropy a Rosją, której gospodarka jest uzależniona od tego surowca. Dobrym nastrojom nie sprzyja też rozwój samej epidemii.
rozwiń zwiń