X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych apeluje do maklerów o transparentność

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 12:00
Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) w związku z epidemią koronawirusa zaleca uczestnikom rynków finansowych m.in. planowanie ciągłości działań i jak najszybsze ujawnianie informacji rynkowych - podaje w czwartkowym komunikacie Komisja Nadzoru Finansowego.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay
  • giełdy powinny mieć plany awaryjne na wypadek dalszych spadków
  • organy nadzorcze oczekują od giełd szybkiego przekazywania informacji o sytuacji rynkowej
  • zarządzający funduszami muszą zachować szczególną ostrożność przy podejmowaniu ryzykownych decyzji

W czwartkowym komunikacie KNF informuje, że Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), wraz z właściwymi organami  krajowymi, z uwagą śledzi rozwój sytuacji związanej z utrzymującymi się skutkami rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19 na rynkach finansowych Unii Europejskiej (UE).

W wyniku dyskusji Rady Organów Nadzoru ESMA wydał zalecenia dla uczestników rynków finansowych
Po pierwsze wskazano na "planowanie ciągłości działań".

Giełdy muszą przygotować plany awaryjne

Zgodnie z tym zaleceniem wszyscy uczestnicy rynków finansowych, w tym podmioty obsługujące infrastrukturę rynków, powinni przygotować się na zastosowanie swoich planów awaryjnych, w tym na wdrożenie środków na rzecz utrzymania ciągłości działań, aby zapewnić ciągłość operacyjną zgodnie z obowiązkami określonymi w przepisach prawa.

ESMA zaleca ujawnianie informacji rynkowych. -Emitenci powinni jak najszybciej ujawnić wszelkie istotne informacje o wpływie koronawirusa COVID-19 na ich fundamentalne parametry, prognozy lub sytuację finansową zgodnie z ciążącymi na nich obowiązkami w zakresie przejrzystości, wynikającymi z rozporządzenia nr 596/2014 w sprawie nadużyć na rynku (MAR) - napisano w komunikacie ESMA.


Kolejne zalecenie dotyczy sprawozdawczości finansowej. Zgodnie ze stanowiskiem nadzoru, emitenci powinni zapewnić przejrzystość informacji o faktycznych i potencjalnych skutkach koronawirusa COVID-19.

Mają one być oparte na analizie jakościowej oraz ilościowej ich działalności, sytuacji finansowej i wyników finansowych w swoim końcowym raporcie finansowym za 2019 rok lub – jeśli nie został on jeszcze sfinalizowany lub w innym przypadku – w swoich śródrocznych raportach finansowych.

Fundusze inwestycyjne powinny ostrożnie podejmować decyzje

Ostatnie zalecenie odnosi się do zarządzania funduszami. "Zarządzający aktywami powinni nadal stosować wymogi dotyczące zarządzania ryzykiem i podejmować w związku z tym odpowiednie działania" - wskazano w wytycznych ESMA.

Jak podano w komunikacie, ESMA monitoruje zmiany zachodzące na rynkach finansowych w związku z koronawirusem COVID-19 i jest przygotowany na skorzystanie ze swych uprawnień w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania rynków, stabilności finansowej oraz ochrony inwestorów.

PolskieRadio24/IAR/PAP/sw

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak