Kolejna firma dostarcza na rynek płyn antybakteryjny
Premier Mateusz Morawiecki zlecił Polfie Tarchomin i Orlenowi produkcję środków do dezynfekcji, aby w związku z koronawirusem zaspokoić krajowe zapotrzebowanie na płyny antybakteryjne. Produkt Polfy Tarchomin trafił już do sprzedaży, dodatkowo apteki i przychodnie w całym kraju bezpłatnie otrzymają płyn na własny użytek.
2020-03-20, 07:25
Warszawska Polfa Tarchomin opracowała dwa produkty: płyn antybakteryjny Trisept Max w 30-mililitrowym opakowaniu (również w opakowaniu 5-litrowym) oraz płyn do dezynfekcji pomieszczeń w 5-litrowym pojemniku – Dezynmax.
Bezpłatnie na potrzeby farmaceutów
Jak poinformował Mateusz Czerniawski z Polfy Tarchomin, w ubiegłym tygodniu spółka rozpoczęła wysyłkę płynu Trisept Max do hurtowni, skąd mogą je zamawiać apteki do sprzedaży klientom indywidualnym. Od czwartku produkt jest też bezpłatnie przekazywany do aptek i placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej na potrzeby farmaceutów i pracowników medycznych.
Polfa Tarchomin pracuje przy produkcji płynu na trzy zmiany. Do tej pory wyprodukowała ponad 600 tys. litrów preparatu.
REKLAMA
Orlen i KGHM również produkują środki do dezynfekcji
Płyn wirusobójczy produkuje też w swoim zakładzie w Jedliczu na Podkarpaciu Orlen Oil – spółka należąca do PKN Orlen. We wtorek prezes koncernu Daniel Obajtek zapowiadał, że w marcu wyprodukowanych ma być 2,5 mln litrów płynu wirusobójczego, a w kwietniu – 4,5 mln litrów.
Produkcję płynu do dezynfekcji rąk rozpoczął też koncern KGHM Polska Miedź. Płyn ma trafić do szpitali, urzędów i firm.
PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/DoS, md
REKLAMA
REKLAMA