X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Troska o środowisko to nie puste słowa. Takie działania podejmował prezydent

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 22:00
- Priorytetem Polski jest łagodzenie zmian w środowisku naturalnym, zmniejszenie emisyjności gospodarki, poprawa jakości powietrza i redukcja emisji CO2 - mówił prezydent Andrzej Duda podczas konferencji dotyczącej finansowania inwestycji środowiskowych z funduszy norweskich i EOG. Swoje słowa poparł działaniem, podpisując w ostatnim czasie kilka ważnych dla ochrony środowiska ustaw.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: pixabay

Rządowy program "Mój prąd" to jeden z największych w Europie programów obejmujących finansowanie mikroinstalacji fotowoltaicznych dla osób fizycznych. Jego budżet wynosi miliard złotych. Przez pierwsze 100 dni funkcjonowania programu wypłacono i zatwierdzono do przekazania 65 mln zł dotacji na 13,5 tys. instalacji. Inwestycje przyczynią się do ograniczenia emisji CO2 o 58,8 tys. ton rocznie. Łączna zainstalowana moc urządzeń to 73,5 MW, co pozwala na wygenerowanie z nich 73,5 GWh zielonej energii rocznie.

Prezydent Andrzej Duda podpisał w listopadzie ubiegłego roku zwolnienie z podatku od dotacji w ramach tego programu. Przy okazji ujednolicona została stawka VAT na systemy fotowoltaiczne na poziomie 8 proc. oraz mocy prawnej nabrała ustawa "antykopciuchowa", zgodnie z którą kupowanie i sprzedawanie pieców starego typu zostało zabronione.

Podpisana nowelizacja daje regionalnym władzom samorządowym możliwość określania, jakie paliwa stałe i w jakiego rodzaju kotłach mogą być wykorzystywane na danym terenie. Oznacza to, że władze lokalne będą mogły określić wymagania emisyjne wobec domowych kotłów i pieców na węgiel. Umożliwi to stopniowe wyeliminowanie tych urządzeń, które w największym stopniu zanieczyszczają powietrze.


energia odnawialna1200.jpg
Wiceminister klimatu: polski potencjał wytwórczy będzie mógł konkurować z potentatami z Chin

Generalnym celem pakietu ustaw podpisanych tego dnia jest poprawa jakości powietrza i ograniczenie tzw. niskiej emisji powstającej w wyniku spalania węgla w piecach domowych starego typu.

Prezydent RP jest także zaangażowany w program "Czyste Powietrze", prowadzony przez  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jego celem jest poprawa efektywności energetycznej oraz zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne.

– Powietrze, zwłaszcza w miastach, jest dziś bardzo zanieczyszczone i stanowi dotkliwy problem dla wielkich aglomeracji. Musimy w tym zakresie działać – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami powiatu kolneńskiego.


energia odnawialna 1200 glowimages.jpg
TAURON produkuje coraz więcej energii z wiatru. W zeszłym roku wzrost o 60%

W marcu tego roku prezydent podpisał ustawę o wspieraniu termomodernizacji i remontów. Nowe prawo zakłada m.in. zwiększenie premii termomodernizacyjnej w przypadku instalacji OZE.

 

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/pit.pl/DoS


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Amerykanie pomogą w rozwijaniu energetyki offshore w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 11:40
Agencja Rozwoju Przemysłu i General Electric podpisały list intencyjny, w którym strony deklarują współpracę przy produkcji i usługach związanych z nowoczesnymi źródłami energii. Chodzi głównie o fotowoltaikę i morskie farmy wiatrowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rośnie procentowy udział cyfrowych technologii w emisji CO2

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2020 14:00
Udział technologii cyfrowych w globalnej emisji gazów cieplarnianych wzrósł do 3,7 proc. z 2,5 proc. w 2013 r. - wskazał Polski Instytut Ekonomicznych (PIE). Jest zatem większy niż w przypadku np. przemysłu lotniczego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany klimatyczne przebudują portfel inwestora

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 09:30
Sukces europejskiego planu "Green Deal" w Polsce uzależniony będzie przede wszystkim od zapewnienia stabilnego dopływu kapitału na finansowanie zielonych inwestycji. Promowanie zrównoważonego finansowania inwestycji proekologicznych stanowiło jeden z głównych tematów XX Konferencji Izby Domów Maklerskich.  
rozwiń zwiń