X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Modernizacja kolejnej "ekspresówki". Pojedziemy szybciej na Mazury i nad morze

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 17:40
Dzięki modernizacji droga z Czosnowa do Modlina, będąca częścią trasy S7, wiodącej nad morze i na Mazury, stanie się trasą ekspresową.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Stockr/Shutterstock.com

Umowę na modernizację trasy podpisała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad z firmą Budimex, która wykona prace. Koszt modernizacji to 600 milionów złotych.Odcinek ma długość niespełna 10 kilometrów.

Stąd Warszawiacy wyruszają nad morze, Mazury

Droga, która stanie się częścią trasy ekspresowej S7, jest bardzo popularna wśród kierowców. Tędy, przez Łomianki, Czosnów i Modlin mieszkańcy Warszawy wyjeżdżają na weekendy, a także na wakacje, nad morze i na Mazury.


obwodnica1200.jpg
Południowa Obwodnica Warszawy: jeszcze w tym roku zakończenie dwóch odcinków

Dziś trasa krzyżuje się z lokalnymi drogami

Dziś problemem są liczne skrzyżowania z lokalnymi drogami. Mimo że dziś jest to czteropasmowa droga, obowiązuje ograniczenie prędkości do 70-100 kilometrów na godzinę.

Modernizacja nie oznacza wyłączenia trasy z ruchu. Dwa pasy drogi będą przejezdne

Drogowcy wskazują, że modernizacja będzie dużym wyzwaniem przede wszystkim ze względu na fakt, że prace będą prowadzone na terenie zurbanizowanym, a co za tym idzie, z ruchem samochodowym o dużym natężeniu.

Mimo to nie jest planowane całkowite wyłączenie modernizowanego odcinka z ruchu. Cały czas dla kierowców mają być dostępne dwa pasy ruchu.

Droga zostanie poszerzona do trzech pasów, znikną kolizyjne przejazdy

Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Tomasz Żuchowski powiedział, że podpisana dziś umowa na modernizację jest kluczowa nie tylko dla aglomeracji warszawskiej, ale także dla rozprowadzenia ruchu samochodowego na całym Mazowszu.

Droga zostanie poszerzona do trzech pasów w każdym kierunku. Zostanie przebudowany most w okolicach Modlina. Powstaną na nim ścieżki rowerowe. Znikną przejścia dla pieszych i kolizyjne przejazdy.

W związku z tym zwiększy się dopuszczalna prędkość do obowiązującej na wszystkich trasach ekspresowych w kraju.


trasa s7 1200.jpg
Szybciej z północy na południe kraju. Jest przetarg na ostatni odcinek trasy S7 w Małopolsce

Docelowo trzema pasami ruchu będzie można dojechać do samego Płońska. Tomasz Żuchowski powiedział, że prowadzone są przetargi na modernizację kolejnych odcinków.

Cała trasa S7 ma ponad 750 kilometrów długości, z czego dotychczas zmodernizowano ponad 430 kilometrów.

171 kilometrów trasy jest w tej chwili w procesie modernizacji, której koszt wynosi 7,5 miliarda złotych. W tym momencie przygotowane są koncepcje programowe odcinków od Czosnowa do Warszawy.

Szef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przyznaje, że jest to najbardziej newralgiczny odcinek ze względu na gęstą zabudowę, co wiąże się z koniecznością zastosowania wielu rozwiązań komunikacyjnych.

Zakończenie prac na odcinku z Czosnowa do Modlina przewidziano na 2023 rok.

Polskie Radio24/Aleksander Pszoniak, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sto obwodnic od 2020 do 2030 roku. Zobacz, gdzie powstaną

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2020 16:14
Poprawa bezpieczeństwa na drogach, wyprowadzenie ruchu z zatłoczonych miast, czystsze powietrze, mniejszy hałas i poprawa przepustowości sieci drogowej - to główne założenia opracowanego w Ministerstwie Infrastruktury Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister infrastruktury: Fundusz Dróg Samorządowych zapewni aktywizację małych i średnich firm

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 13:11
Dzisiaj Fundusz Dróg Samorządowych, to jeszcze jeden bardzo ważny cel - cel aktywizowania małych i średnich firm. [...] To miejsca pracy - dzisiaj tak potrzebne - w praktycznie każdym samorządzie - powiedział na konferencji prasowej minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe obwodnice na Mazowszu. Sprawdź, czy chodzi o twoją miejscowość

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2020 17:00
Do 2028 r. Skaryszew, Łąck oraz Zwoleń w woj. mazowieckim zyskają obwodnice - wynika z programu inwestycyjnego zatwierdzonego przez ministra infrastruktury. Nowe trasy będą miały ok. 18 km i mają powstać do końca 2028 r.
rozwiń zwiń