X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Wiceminister rozwoju: po branży kosmetycznej i gastronomii nastąpi odmrożenie branży fitness. Wytyczne już są przygotowane

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 17:30
Od poniedziałku 18 maja, wrócimy do normalności w usługach kosmetycznych, fryzjerskich i gastronomicznych. Wymogi nałożone na firmy mają zapewnić bezpieczeństwo klientów i pracowników, ale nie oznaczają zbyt wielkich kosztów - powiedziała Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju gość "Expressu Gospodarczego" PR 1 Polskiego Radia. 
Audio
  • Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk mówi o 3 etapie odmrażania gospodarki (Express Gospodarczy) PR1
Olga Semeniuk
Olga SemeniukFoto: PR24/AK

Wiceszefowa Ministerstwa Rozwoju zapewniła, że powrót tego typu firm do normalnej działalności był konsultowany z ministrem zdrowia prof. Łukaszem Szumowskim oraz GIS. W przypadku zakładów fryzjerskich i kosmetycznych, aby skorzystać z takich usług, konieczne będzie wcześniejsze umówienie się oraz używanie maseczek, nałożonych na nos i usta, np. podczas strzyżenia włosów.

Olga Semeniuk omówiła także zasady odmrażania branży gastronomicznej, które sprowadzają się do wymogów: jedna osoba na cztery metry kwadratowe, wyposażenie stolika ma być ograniczone do minimum.

Jak podkreśliła wiceszefowa resortu rozwoju, wymogi nałożone na właścicieli barów lub restauracji nie wymagają zbyt wielkich nakładów finansowych, ale przez ograniczenie liczby gości mogą skutkować mniejszymi przychodami dla ich właścicieli.

Ale najważniejszym kryterium było i będzie dla rządu zachowanie bezpieczeństwa sanitarnego, aby ograniczać do minimum ryzyko pojawiania się nowych źródeł możliwości zakażenia się chorobą.

Choć z perspektywy klienta mniejsza ilość konsumentów w restauracji będzie oznaczała większą powierzchnię lokalu przeznaczoną tylko dla niego. 

Wiceminister Olga Semeniuk pytana o odmrażanie kolejnych branż usługowych, np. basenów, klubów fitness, odpowiedziała, że wspólnie z tego typu firmami przygotowano już wytyczne, na jakich warunkach wrócą do normalnej działalności.

Ale także ta decyzja będzie wymagała zgody premiera i ministra zdrowia. Będzie możliwa dopiero po ocenie, jak wcześniejsze etapy odmrażania gospodarki przełożyły się na zwiększenie liczby zakażonych koronawirusem. Dlatego unikała deklaracji, kiedy po branży fryzjersko-kosmetycznej będzie można pójść na basen, do sauny lub klubu fitness. 


Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, którą prowadziła Justyna Golonko.  

PolskieRadioPR1/PR24/ Justyna Golonko/sw


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tarcza antykryzysowa. Zobacz, ile pieniędzy trafiło do firm, które mają kłopoty

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 11:32
Do środy do resortu rozwoju skierowano 2 mln 869 tys. 538 wniosków od firm o pomoc z tarczy antykryzysowej. Już rozpatrzono m.in. prawie 275 tys. wniosków o pożyczki dla mikrofirm na 1,37 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Subwencje trafiają na konta firm. Do tej pory przekazano 9 miliardów złotych

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 09:53
- Około 9 mld zł trafiło na konta przedsiębiorców w ramach tarczy finansowej - poinformował wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk. Dodał, że blisko 70 proc. składanych wniosków rozpatrywanych jest pozytywnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister rodziny Alina Nowak: od starostów, prezydentów miast i dyrektorów urzędów pracy zależy, kiedy pomoc państwa trafi do firm

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 17:00
Powiatowe urzędy pracy pomagają przedsiębiorcom w dostępie do pieniędzy z tarczy antykryzysowej, dlatego zostały zasilone dodatkowymi środkami z ministerstwa rodziny, aby szybciej rozpatrywały wnioski od firm - powiedziała w audycji "Express Gospodarczy" Alina Nowak wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert PFR: spadek przychodów decyduje o wsparciu firmy w przeliczeniu na jednego pracownika

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 22:00
W ciągu 12 dni od uruchomienia tarczy, dofinansowanie otrzymało 72 tys. mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw - powiedziała  Eliza Kruczkowska z Polskiego Funduszu Rozwoju, gość "Rozmowy Jedynki" w Polskim Radiu.
rozwiń zwiń