X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Korzystny wpływ dialogu społecznego na sytuację w Tauronie w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 13:50
- Pomimo napięć jakie na rynkach wywołuje pandemia, Tauron zachowuje stabilność finansową. Na poprawę sytuacji firmy wpływa efektywny dialog ze stroną społeczną - podsumowuje Filip Grzegorczyk, prezes Tauron Polska Energia. - Cieszę się, że tak kierownictwo spółek, jak i strona społeczna wykazały się dojrzałością, która pozwoliła na wypracowanie wartościowego konsensusu - dodaje prezes Taurona.
Siedziba spółki Tauron Polska Energia S.A. w Katowicach
Siedziba spółki Tauron Polska Energia S.A. w KatowicachFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Zarządy Tauron Dystrybucja oraz Tauron Dystrybucja Pomiary podpisały z organizacjami związkowymi porozumienia dotyczące zmian w zakresie wypłat ekwiwalentu pieniężnego za ulgowe korzystanie z energii elektrycznej przez byłych pracowników tych spółek.

Na podstawie tych zmian zarządy będą mogły podjąć decyzje o rozwiązaniu rezerw w wysokości 350 mln zł, które były utworzone na ten cel. Pozytywny wpływ rozwiązania rezerw na wynik EBITDA Grupy Tauron zostanie ujęty w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym za I półrocze 2020 r. Zmiany wejdą w życie z chwilą wpisu do rejestru zakładowych układów pracy, prowadzonego przez Państwową Inspekcję Pracy.

Ochrona miejsc pracy

PAP Alina Nowak 1200.jpg
Wiceminister pracy: najważniejsze, by nie doprowadzić do skokowego wzrostu bezrobocia

To nie pierwsze porozumienie Grupy Tauron ze stroną społeczną zabezpieczające spółki przed negatywnymi skutkami rynkowymi pandemii, których celem jest utrzymanie i ochrona miejsc pracy. W kwietniu Tauron Wydobycie podpisał ze związkami zawodowymi porozumienie, na mocy którego obniżono wymiar czasu pracy o 20 proc. W okresie od maja do lipca pracownicy tego segmentu będą pracowali przez cztery dni w tygodniu.

Podobny kompromis udało się osiągnąć w Tauron Wytwarzanie. W przypadku tej spółki wymiar czasu pracy i uposażenie został zredukowany o 10 proc. 

Dzięki tym działaniom spółki Grupy Tauron będą mogły ubiegać się o środki na ratowanie miejsc pracy, pochodzące z rządowej tarczy antykryzysowej.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Tarcza antykryzysowa 3.0. Premier: udało się pomóc w ratowaniu miejsc pracy

Stabilna sytuacja

- Naszym priorytetem jest utrzymanie wskaźnika dług netto/EBITDA na bezpiecznym poziomie, a otwarty konsekwentny dialog ze stroną społeczną przynosi wymierne efekty korzystnie wpływające na kondycję finansową Grupy - mówi Marek Wadowski, wiceprezes zarządu Tauron Polska Energia.

- Jest to szczególnie istotne w sytuacji turbulencji gospodarczych wywołanych pandemią koronawirusa. Szacujemy, że rozwiązanie rezerw pozwoli na obniżenie wartości tego wskaźnika na koniec I półrocza 2020 r. o ok. 0,4 - dodaje wiceprezes Taurona.

W ostatnich niełatwych miesiącach Tauron stabilnie zasilał w energię i ciepło miliony Polaków. Pomimo wielu wyzwań i trudności, szczególnie tych, które są skutkiem globalnej pandemii, wciąż realizowane są inwestycje kluczowe dla polskiego rynku energii elektrycznej. Pomimo trwającej pandemii koronawirusa Grupa Tauron skutecznie pozyskuje finansowanie zewnętrzne.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Europejski Kongres Gospodarczy. Znamy nowe dane dot. rynku pracy

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 16:15
Zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw zmniejszyło się w kwietniu o ponad 150 tysięcy osób. Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące firm, które zatrudniają więcej niż dziewięciu pracowników. Był to jeden z tematów dyskutowanych podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego odbywającego się online.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Uratowaliśmy miliony miejsc pracy". Premier o polskiej gospodarce w dobie koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 13:36
Premier Mateusz Morawiecki powiedział w czasie wizyty w Gliwicach, że od początku epidemii koronawirusa rząd skupił się na ochronie życia i zdrowia Polaków oraz uratowaniu gospodarki. - Dzisiaj widzę, że powoli wychodzimy na prostą, będziemy mogli wrócić na ścieżkę rozwoju - dodał.
rozwiń zwiń