X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

35 mln zł dla przedsiębiorców z Podlasia. Kolejne wsparcie z funduszy unijnych

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 10:52
Przedsiębiorcy z województwa podlaskiego otrzymają kolejne dofinansowanie w wysokości 35 mln zł z funduszy unijnych w ramach drugiej części Podlaskiego Pakietu Gospodarczego. Środki będą przeznaczone na finansowanie kapitału obrotowego – bieżącej działalności firmy, której sytuacja pogorszyła się w związku z COVID-19.  
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: kan_chana/Shutterstock.com

- Jako Zarząd Województwa przygotowaliśmy kolejną część Podlaskiego Pakietu Gospodarczego - informuje Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego. Tym razem do dyspozycji mikro i małych firm, a także osób samozatrudnionych jest 35 mln zł z funduszy unijnych. Warto podkreślić, że są to bezzwrotne dotacje na sfinansowanie kapitału obrotowego, a więc realne wsparcie dla firm, które zanotowały spadek obrotów w związku z pandemią koronawirusa.

eastnews paweł borys 1200.jpg
Z Tarczy Finansowej PFR korzystają głównie duże firmy prywatne. Taka jest struktura polskiej gospodarki

Jednorazowa dotacja bezzwrotna

Z dofinansowania będą mogły skorzystać mikro- i małe przedsiębiorstwa z województwa podlaskiego, w tym samozatrudnieni, którzy prowadzili działalność gospodarczą na dzień 31 grudnia 2019 roku.

Wsparcie udzielane będzie w formie jednorazowej dotacji bezzwrotnej, maksymalnie na trzy miesiące, konieczne będzie utrzymanie działalności przedsiębiorstwa w tym okresie. Wyliczane będzie według stawek, w zależności od liczby pracowników, na przykład osoba samozatrudniona otrzyma 7 845,11 zł miesięcznie (na trzy miesiące 23 535,33 zł), a przedsiębiorca zatrudniający 20 pracowników – 35 084,40 zł miesięcznie (na trzy miesiące 105 253,20 zł).

prezydent andrzej duda free twitter 1200.jpg
Prezydent: w ramach tarcz do firm trafiło ponad 79 miliardów złotych

O dotacji decyduje kolejność zgłoszeń

Aby móc skorzystać ze wsparcia, konieczne jest spełnienie dwóch warunków: firma musi odnotować spadek obrotów (przychodów ze sprzedaży) o co najmniej 30 proc. w okresie wybranego jednego miesiąca w 2020 roku, począwszy od marca 2020 roku, w porównaniu do poprzedniego miesiąca lub analogicznego miesiąca ubiegłego roku, czyli obroty w marcu 2020 roku w porównaniu do obrotów w marcu 2019 roku lub w lutym 2020 roku i spadek ten musi mieć związek z zakłóceniami gospodarki na skutek COVID-19.

Nabór został ogłoszony w poniedziałek 15 czerwca. Przedsiębiorcy mają tydzień na zapoznanie się z jego zasadami. 22 czerwca zostanie uruchomiona możliwość składania wniosków poprzez generator wniosków aplikacyjnych. O przyznaniu dotacji decyduje kolejność zgłoszeń.

 

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/wrotapodlasia.pl/DoS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Tarcza finansowa jest kluczowa". Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców o ratowaniu gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 12:00
- Państwo ma duże możliwości pożyczania. Będzie to finansowane długiem i istnieje w tej sprawie powszechna zgoda. Chodzi o to, by ratować gospodarkę i Polskę - mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarcza 4.0 bez tajemnic. Wyjaśniamy jej założenia

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 16:30
Tarcza antykryzysowa 4.0 wprowadza wiele nowych elementów ochronnych. Są w niej zarówno osłonowe rozwiązania przeznaczone dla samorządów, ochrona polskich spółek przed wrogimi przejęciami, ułatwienia związane z realizacją przetargów, rozwiązania poprawiające sytuację wykonawców zamówień publicznych, jak i zmiany w zasadach udzielania wakacji kredytowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: w ramach tarcz do firm trafiło ponad 79 miliardów złotych

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2020 10:46
Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w firmie Wireland w Bytowie w Pomorskiem powiedział, że dzięki pakietom pomocowym dla firm udało się uratować do tej pory około 4 milionów miejsc pracy. Jak dodał, dotychczas do przedsiębiorstw przekazano w sumie ponad 79 miliardów złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Borys: pieniądze z tarczy PFR pomogą uratować 3,5 mln miejsc pracy

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2020 10:00
Pierwsze pieniądze z Tarczy Finansowej PFR dla dużych firm powinny trafić do przedsiębiorstw jeszcze w czerwcu - powiedział PAP prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Tarcza Finansowa PFR jest częścią rządowej tarczy antykryzysowej, której wartość to 100 mld zł. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z Tarczy Finansowej PFR korzystają głównie duże firmy prywatne. Taka jest struktura polskiej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2020 12:00
Szacujemy, że spółki państwie będą stanowiły kilka procent beneficjentów Tarczy Finansowej PFR dla dużych firm – powiedział prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Podkreślił, że wsparcie dla dużych firm jest ważne, ponieważ zatrudniają one 3,5 mln pracowników oraz mają wielu drobnych podwykonawców.  
rozwiń zwiń