X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Program "Dobry start" to ważne wsparcie dla rodzin. Wnioski online można składać od 1 lipca

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 11:11
- Program "Dobry start" na wydatki związane z rozpoczęciem roku szkolnego to ważne wsparcie dla polskich rodzin - oceniła szefowa MRPiPS Marlena Maląg. Przypomniała, że od 1 lipca rodzice mogą już składać wnioski o 300 zł dla każdego uczącego się dziecka.
Marlena Maląg
Marlena Maląg Foto: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Wniosek o świadczenie można składać od 1 lipca online przez portal informacyjno-usługowy Emp@tia, bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS. Od 1 sierpnia wnioski będzie można składać także drogą tradycyjną (w formie papierowej) bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

111111.jpg
"4 mln zł dla poszkodowanych na Podkarpaciu". Minister Maląg o pomocy rządowej

Warunek wczesnej wypłaty

Wiceminister rodziny Barbara Socha akcentowała podczas wtorkowej konferencji w siedzibie resortu, że wczesne złożenie wniosku gwarantuje wczesne wypłaty.

Złożenie wniosku w lipcu lub w sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Jeśli wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub w listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

Czytaj także:

Świadczenie "Dobry start" w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24 lat. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. "Dobry start" nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola i na dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub w szkole. 

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wpłynęło ponad 2,6 tys. wniosków". Marlena Maląg o dodatku solidarnościowym

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2020 20:02
Do niedzieli wieczorem wpłynęło ponad 2,6 tys. wniosków o dodatek solidarnościowy - poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Jej zdaniem to ważna i potrzebna pomoc, która stanowi uzupełnienie tarczy antykryzysowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tata to dla maluchów pierwszy bohater, nauczyciel i doradca". Minister rodziny o Dniu Ojca

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 07:49
- Życzę wszystkim ojcom dużo zdrowia, pogody ducha, dumy z pociech i radości ze spędzanego wspólnie czasu – powiedziała szefowa MRPiPS Marlena Maląg. - Tata to pierwszy bohater - podkreśliła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maląg o wypowiedzi Trzaskowskiego nt. bezrobocia: to wprowadzanie niepokoju

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 08:21
- Wprowadzanie Polaków w taką sytuację niepokoju, niestabilizacji, jest niewłaściwe, gdyż zostały uruchomione wszelkie mechanizmy, aby chronić miejsca pracy - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia szefowa MRPiPS Marlena Maląg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rodziny: rząd troszczy się o osoby niepełnosprawne, wzrosną nakłady na ich wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 12:34
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg podczas briefingu w Ośrodku Wsparcia Osób Niepełnosprawnych w Warszawie zapewniała, że rząd troszczy się o osoby niepełnosprawne - nakłady na ich wsparcie wzrosną z 15,4 mld zł w 2015 roku do ok. 27,4 mld zł w roku 2020.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Resort rodziny przypomina: w tym roku nie trzeba składać kolejnego wniosku o 500+

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 11:51
W tym roku nie trzeba składać kolejnego wniosku o przyznanie świadczenia wychowawczego w ramach programu Rodzina 500+. Wystarczy wniosek złożony w ubiegłym roku - poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
rozwiń zwiń