X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Marlena Maląg: tylko dobra współpraca prezydenta z rządem gwarantuje rozwój gospodarczy i inwestycje w rodzinę

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 15:03
Aby państwo dobrze funkcjonowało, niezbędna jest współpraca rządu z prezydentem i dialog, choć czasami trudny. Ostatnie 5 lat zarówno rządów Beaty Szydło, jak i premiera Mateusza Morawieckiego pokazuje, że to dzięki tej współpracy można było dokonać zmian społecznych i gospodarczych. Polacy nie chcą konfliktów na płaszczyźnie prezydent-rząd - mówiła w audycji "Rządy Pieniądza" w Polskim Radiu 24 minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: MRPiPS

- Przede wszystkim zwróćmy uwagę na wysoką frekwencję w wyborach, co świadczy o wysokim poczuciu obowiązku obywatelskiego Polaków (…). Wynik prezydenta Andrzeja Dudy jednoznacznie świadczy o tym, że dostał poparcie za wiarygodność, za realizację programu wyborczego, który został wdrożony – mówiła minister rodziny.

tablet skype rozmowa rodzina komunikator 1200.jpg
Program "Dobry start" to ważne wsparcie dla rodzin. Wnioski online można składać od 1 lipca

Wymieniała kolejno programy społeczne, w tym przede wszystkim Rodzina 500+, z którego wypłacono już ponad 114 mld zł. Inne to programy: Dobry Start, Mama 4+, bon wakacyjny, który za chwilę będzie rozpatrywany przez Senat, wsparcie dla seniorów, a więc zarówno przywrócenie wieku emerytalnego 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn oraz Emerytura+, która po raz pierwszy została wypłacona w 2019 r., a od roku 2020 obowiązuje na stałe.

- To wszystko jest ważne, ale także programy inwestycyjne, bo podstawą działalności rządu i prezydenta, dobrej współpracy, jest tworzenie inwestycji, które służą rodzinie – zaznaczyła minister Maląg.


Posłuchaj
03:11 adam_rzady.mp3 Gościem audycji "Rządy Pieniądza" w Polskim Radiu 24 - była minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. (rozmawia Anna Grabowska)

 


Odniosła się też do zapewnień kandydata KO, że gdyby wygrał wyborcy, to nadal funkcjonowałyby wszystkie obecne programy społeczne, także adresowane do osób starszych, jak 13. emerytura czy obecny wiek emerytalny. 

- Rafał Trzaskowski już wiele obiecywał. Nie wie, jak głosował nad wiekiem emerytalnym (…), na wrocławskim rynku powiedział, że w związku z epidemią koronawirusa przybyło milion bezrobotnych, co nie jest prawdą, bo na koniec maja mamy 6 proc. stopę bezrobocia, łącznie 1 mln 11 tys. osób bezrobotnych. Za czasów, gdy Rafał Trzaskowski był w rządzie Donalda Tuska, w grudniu 2013 r. mieliśmy 2 mln 158 tys. bezrobotnych, a stopa bezrobocia wynosiła 13,4 proc. Gdy porównamy maj 2020 r. do maja 2015 r., to osób bezrobotnych wtedy było ponad 1,7 mln. Druga tura wyborów będzie to więc zderzenie wiarygodności z obietnicami - mówiła Marlena Maląg.

rodzina_ok.jpg.jpg
"Tworzymy Polskę przyjazną rodzinom". Marlena Maląg podsumowała programy społeczne

Minister przypomniała też o rozwiązaniach z tarczy antykryzysowej wspierających przedsiębiorców i pracowników. Jedno z nich to 5 tys. zł pożyczki dla małych firm, które będą automatycznie umarzane.

- Ponad 1,8 mln wniosków złożone było na wczoraj. Zrealizowano 90 proc. z nich. Jeżeli przedsiębiorca utrzymał firmę, miejsca pracy przez 3 miesiące, to na podstawie danych CIDG nie będzie musiał składać wniosku, ale zbada to powiatowy urząd pracy i dokona umorzenia pożyczki - wyjaśniała minister rodziny.

Zaznaczyła, że jeśli część przedsiębiorców w pierwszej turze nie zagłosowała na obecnego prezydenta, to jest to w jej opinii kwestia wyboru politycznego, a nie podyktowanego kwestiami gospodarczymi.

Anna Grabowska, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Tworzymy Polskę przyjazną rodzinom". Marlena Maląg podsumowała programy społeczne

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 18:03
- Przez ostatnie pięć lat realizujemy szeroko rozumianą politykę prorodzinną - politykę wsparcia, inwestowania w rodzinę, tworzenia Polski plus, Polski przyjaznej rodzinom - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg podczas konferencji podsumowującej realizowane przez resort programy społeczne. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Będziemy wprowadzać dalsze ułatwiania". Barbara Socha o pomaganiu polskiej rodzinie

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 14:40
- Prezydent Andrzej Duda zawarł w "Karcie Rodziny" niezwykle ważne aspekty dotyczące życia rodzinnego. Wśród nich są sposoby wsparcia dla obojga rodziców w zakresie pracy - powiedziała w Polskim Radiu 24 Barbara Socha, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. - Państwo nie powinno przeszkadzać rodzinie, trzeba dać rodzinie wolność. Dla potomstwa najważniejsza jest stabilność związku rodziców - dodała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: chcę kontynuować politykę ukierunkowaną na wspieranie rodziny

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 15:58
- Chcę kontynuować politykę ukierunkowaną na wspieranie rodziny. Chcę, żeby to była polityka ukierunkowana na zwykłego człowieka - przekonywał podczas spotkania wyborczego w czwartek w Radomiu prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program "Dobry start" to ważne wsparcie dla rodzin. Wnioski online można składać od 1 lipca

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 11:11
- Program "Dobry start" na wydatki związane z rozpoczęciem roku szkolnego to ważne wsparcie dla polskich rodzin - oceniła szefowa MRPiPS Marlena Maląg. Przypomniała, że od 1 lipca rodzice mogą już składać wnioski o 300 zł dla każdego uczącego się dziecka.
rozwiń zwiń