X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Zaskakująco szybki wzrost wynagrodzeń w czerwcu. GUS podał dane z rynku pracy

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 10:51
Główny Urząd Statystyczny poinformował, że średnie wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wzrosło w czerwcu o 3,6 procent, do poziomu blisko 5300 złotych brutto. Analitycy spodziewali się dużo niższego wzrostu.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: shutterstock, Proxima Studio

Jak wynika z informacji GUS, przeciętne wynagrodzenie brutto w czerwcu wzrosło o 3,6 procent w ujęciu rocznym i wyniosło 5286 złotych. Rynek spodziewał się wzrostu na poziomie 1,2 procent.

shutterstock_fabryka-1200.jpg
Coraz więcej firm chce zatrudniać pracowników, coraz mniej planuje zwolnienia

Zatrudnienie lekko w dół

Jak podał GUS, przeciętne zatrudnienie w czerwcu było o 3,3 procent niższe niż w czerwcu ubiegłego roku. Analitycy spodziewali się nieco wyższego spadku. W maju ten spadek wyniósł 3,2 procent.

Opublikowane informacje dotyczą sektora przedsiębiorstw, czyli firm zatrudniających co najmniej 10 osób.

PolskieRadio24.pl, IAR/PAP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: konieczne będzie znalezienie równowagi między pracą zdalną a tradycyjną

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2020 09:00
Ernest Frankowski uważa, że jednym ze skutków pandemii będzie upowszechnienie się pracy zdalnej, ale, z drugiej strony, po minięciu zagrożenia, w wielu sektorach gospodarki po pewnym czasie może nastąpić powrót do "tradycyjnej" pracy, przynajmniej do pewnego stopnia. Ewolucja w kierunku telepracy gwałtownie przyspieszyła, to jest tak dynamiczne przejście w skrajność, że szybko pojawią się głosy, że być może to poszło za daleko, że to może dehumanizować pracę i zaburzać równowagę między życiem zawodowym a prywatnym – mówi ekspert portalowi PolskieRadio24.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aktywa PPK to już ponad 1,2 miliarda złotych. PFR podał dane

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 08:22
Wartość aktywów Pracowniczych Planów Kapitałowych wyniosła w maju 1,25 mld zł – poinformował Polski Fundusz Rozwoju. Na koniec marca wartość aktywów netto w PPK wynosiła 609,5 mln zł. PPK to dobrowolny i powszechny system długoterminowego oszczędzania, który jest tworzony wspólnie przez pracowników, pracodawców oraz państwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy start na rynku pracy. Wznowiono nabór wniosków o wsparcie na rozwój własnego biznesu

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 09:21
- W urzędach pracy można się ubiegać znowu o wsparcie na rozpoczęcie i prowadzenie działalności gospodarczej. Osoby bezrobotne mogą skorzystać ze specjalnej dotacji - wyjaśnia Alina Nowak, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci o koronakryzysie: siłą rozpędu powinniśmy przez niego przejść

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 13:30
Większość analiz pojawiających się w Polsce i za granicą wskazuje, że polska gospodarka wyjdzie z koronakryzysu najmniej poturbowana. Bezrobocie nie powinno przekroczyć 7 proc., a spadek PKB 4 proc. Jednak te szacunki są obarczone dużym ryzykiem, nie wiadomo też, jak będzie wyglądała sytuacja jesienią. Jednak nasi przedsiębiorcy patrzą już w przyszłość z umiarkowanym optymizmem - mówili goście "Rządów Pieniądza": ekonomista Tomasz Kaczor i Piotr Palutkiewicz ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MRPiPS: sytuacja na rynku pracy stabilizuje się, bezrobocie w czerwcu 6,1 procent

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 15:30
Stopa bezrobocia w czerwcu wyniosła 6,1 procent, czyli była o 0,1 punktu procentowego wyższa niż w maju - wynika z szacunków resortu rodziny, pracy i polityki społecznej.
rozwiń zwiń