X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Tarcza 4.0. Od dzisiaj nowe możliwości dla zleceniobiorców ws. postojowego

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 08:29
Gdy zleceniodawca odmówi złożenia wniosku o przyznanie świadczenia postojowego – zleceniobiorca może od dzisiaj zrobić to samodzielnie. Wystarczy, że złoży we własnym imieniu stosowny wniosek w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Wniosek RSP-CZ można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną, za pośrednictwem platformy PUE ZUS.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Zleceniobiorcy zainteresowani wnioskowaniem o świadczenie postojowe na nowych zasadach, będą musieli założyć konto w PUE. Złożenie wniosku RSP-CZ będzie możliwe wyłącznie drogą elektroniczną, za pośrednictwem platformy PUE ZUS. Nie będzie już możliwe – jak miało to miejsce dotychczas – złożenie tradycyjnego, papierowego wniosku drogą pocztową, ani w oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Ruch należał do zleceniodawcy

To świadczenie przysługiwało zleceniobiorcom już wcześniej, ale pierwszy wniosek do ZUS musiał złożyć zleceniodawca lub zamawiający. Jeśli tego z różnych powodów nie zrobił, osoba na takiej umowie nie była w stanie tego wyegzekwować i nie mogła otrzymać postojowego, bo ustawodawca nie wyznaczył ścieżki awaryjnej w takim przypadku.


prawnik1200.jpg
Rusza nabór wniosków o dotacje na pomoc prawną dla firm. Sprawdź, kto może je otrzymać

Co ciekawe, zleceniobiorca mógł złożyć wniosek o drugie czy trzecie świadczenie, ale pod warunkiem, że wcześniej – o pierwsze postojowe – w jego imieniu złożył go zleceniodawca. Wchodzące dzisiaj w życie przepisy Tarczy 4.0 zmieniają możliwości zleceniobiorców.

Oczywiście zainteresowany może złożyć wniosek jeżeli spełnia pozostałe warunki, czyli zleceniodawca albo zamawiający miał przestój w działalności w wyniku COVID-19, umowa została zawarta przed 1 kwietnia 2020 r., a przychód w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku był niższy od 300 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia z poprzedniego kwartału. Oznacza to, że dla wniosku składanego w czerwcu, lipcu lub sierpniu nie może przekroczyć kwoty 15 994,41 zł.

PolskieRadio24.pl/pit.pl/DoS, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiceminister rozwoju: jest szansa na szybkie odbicie polskiej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2020 17:02
Są przesłanki do optymizmu - uważa wiceszef resortu rozwoju Marek Niedużak, który w Programie 1 Polskiego Radia - komentował ostatnie dane dotyczące polskiej gospodarki, w tym te wskazujące na wyraźną poprawę produkcji przemysłowej w czerwcu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusza nabór wniosków o dotacje na pomoc prawną dla firm. Sprawdź, kto może je otrzymać

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 10:20
Przedsiębiorcy, którzy niedawno rozpoczęli swoją działalności, w tym właściciele start-upów, od dziś mogą ubiegać się o wsparcie finansowe na pomoc prawną. Wnioski przyjmuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Badanie: większość Polaków spokojna o pracę, poprawia się kondycja biznesowa firm

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 13:47
78 proc. Polaków jest spokojnych o pracę - wynika z badania kondycji firm i pracowników przeprowadzonego przez Polski Fundusz Rozwoju i Polski Instytut Ekonomiczny. 61 proc. firm ocenia swoją płynność finansową jako dostateczną, by przetrwać dłużej niż 3 miesiące.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będą ułatwienia dla inwestorów. MR podsumowuje 2 lata Polskiej Strefy Inwestycji

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 14:18
W ciągu dwóch lat działania Polskiej Strefy Inwestycji 556 inwestorów zadeklarowało inwestycje na kwotę 25,2 mld zł - poinformowała wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Dodała, że daje to ponad 11,2 tys. miejsc pracy.
rozwiń zwiń