Dobre nastroje mimo pandemii. Większość Polaków patrzy pozytywnie na swoją sytuację finansową

Zdecydowana większość z nas (71 proc.) pozytywnie ocenia swoją sytuację finansową, a w opinii 58 proc. epidemia nie wpłynęła na zmianę domowego budżetu. Mimo to ze strachem patrzymy w przyszłość - pisze w środę "Rzeczpospolita".

2020-08-12, 07:31

Dobre nastroje mimo pandemii. Większość Polaków patrzy pozytywnie na swoją sytuację finansową
Zdjęcie ilustracyjne . Foto: Shutterstock.com/Andrey_Popov

- Polacy są podzieleni, jeżeli chodzi o ocenę sytuacji gospodarczej w kraju. 36 proc. badanych uważa ją za dobrą, z kolei niemal co trzeci pytany (32 proc.) widzi ją negatywnie. Odsetek pesymistów w ostatnich tygodniach zmalał (o 1 pkt proc.). Trudno jednak jednoznacznie mówić o optymistycznych nastrojach - czytamy w środę w "Rzeczpospolitej".

Powiązany Artykuł

rachunki1200.jpg
Stopy poszły w dół, a raty - niekoniecznie. UOKiK przygląda się praktykom banków

Szybkie odrabianie strat

Dziennik, powołując się na badania Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE) i Polskiego Funduszu Rozwoju zaznacza, że pod koniec lipca zmniejszył się, w porównaniu z sytuacją z połowy lipca, odsetek osób bardzo pozytywnie oceniających sytuację swojego gospodarstwa domowego.

- Gospodarka nad Wisłą szybciej wraca do stanu sprzed epidemii niż niemiecka i włoska. Najnowszy raport CBRE "Global City Profile. Recovery and Market Outlook 2020" wskazuje, że ekonomia, transport oraz handel i rozrywka to te obszary, w których gospodarka nad Wisłą radzi sobie najlepiej – wszystkie dostały ocenę 4 w pięciostopniowej skali (im wyżej, tym lepiej), podczas gdy inne europejskie miasta dostawały surowsze noty - zaznacza "RZ".

Według dziennika, pod względem ekonomii Warszawa wyprzedza aż pięć metropolii: Frankfurt, Amsterdam, Mediolan, Sztokholm i Dublin, które otrzymały ocenę 3. Gazeta zaznacza, że również polska branża transportowa wraca szybciej do stanu sprzed epidemii niż w takich miastach jak Londyn, Frankfurt i Madryt. Natomiast handel i rozrywka w Warszawie z oceną 4 wyprzedza Londyn, Paryż, Madryt, Mediolan i Dublin.

Więcej - w "Rzeczpospolitej".

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej