X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

W sierpniu spadła liczba bezrobotnych. Marlena Maląg: to dowód, że zadziałały rządowe tarcze

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 11:46
Sierpień jest pierwszym miesiącem od wybuchu pandemii, w którym odnotowano spadek liczby bezrobotnych - zwraca uwagę minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, komentując dane GUS o bezrobociu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Z informacji Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że stopa bezrobocia w sierpniu wyniosła tyle samo co w lipcu, czyli 6,1 procent, ale liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach spadła o półtora tysiąca i wyniosła dokładnie 1028,0 tys. osób. - powiedziała minister Marlena Maląg.

Jak mówi minister, jest to dobra wiadomość, która oznacza, że trend wzrostu bezrobocia, który był notowany od kwietnia, został zatrzymany. To również dowód, że tarcze antykryzysowa i finansowa zadziałały.

Posłuchaj
00:18 mg1.mp3 Marlena Maląg: bezrobocie w sierpniu spadło, to dowód na skuteczność rządowych tarcz (IAR)

 

mid-20923059 (1).jpg
Emilewicz: przewidywania dotyczące odbicia po kryzysie napawają optymizmem

Nie będzie skoku bezrobocia

Minister Marlena Maląg wyraziła przekonanie, że pod koniec roku stopa bezrobocia będzie jednocyfrowa i wyniesie pomiędzy 7,1 a 8 procent. Szefowa resortu pracy przyznała, że sezon jesienny ze względu na wygaszanie prac sezonowych przyniesie wzrost bezrobocia, ale nie powinien być on znaczący i z pewnością nie taki jak wcześniej wróżyła opozycja, twierdząc, że będzie to wzrost gigantyczny.

Posłuchaj
00:22 mg2.mp3 Marlena Maląg: pod koniec roku stopa bezrobocia będzie jednocyfrowa (IAR)

Minister zwróciła też uwagę na dane Eurostatu, z których wynika, iż w Unii Europejskiej tylko Czechy mają niższą od Polski stopę bezrobocia.

PolskieRadio24.pl, PAP, KPMG, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szykują się zmiany w kodeksie pracy. Stanisław Szwed: telepracę zastąpi praca zdalna

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 08:35
Pojęcie telepracy zniknie z kodeksu pracy, a zastąpią je regulacje dotyczące pracy zdalnej - zapowiada w "Dzienniku Gazecie Prawnej" wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. Według niego praca zdalna miałaby być stosowana w porozumieniu z zatrudnionymi, a pracodawca zlecałby ją tylko w wyjątkowych okolicznościach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pandemia nie zmniejszyła popytu na biura. W stolicy szykuje się rekord

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 14:38
Rok 2020 będzie rekordowy pod względem planowanej powierzchni biurowej w stolicy; w ciągu dekady łączne zasoby biurowe Warszawy osiągnęły poziom 5,5 mln mkw. powierzchni do wynajęcia - informuje Deloitte, powołując się na badanie "Warsaw Crane Survey – lato 2020".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uwaga pracownicy. Ostatnia szansa na wykorzystanie zaległego urlopu

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 09:30
Ostatni dzwonek na wykorzystanie zaległych urlopów wypoczynkowych. Termin składania wniosków o urlop za 2019 rok mija 30 września. Pracodawców i pracowników, którzy nie wywiążą się z tego obowiązku, mogą spotkać kary finansowe.
rozwiń zwiń