X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Tarcza finansowa. W ramach reklamacji wypłacono już 216 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 11:00
- W ramach procedury reklamacyjnej Tarczy Finansowej PFR dla mikro, małych i średnich firm wypłacono już 216 mln zł - powiedział wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Proces przyjmowania postępowań wyjaśniających został już zakończony, ale trwa jeszcze ich rozpatrywanie. Przedsiębiorcy za pośrednictwem banków do 26 października br. złożyli 17,8 tys. wniosków. PFR już zamknął 14,5 tys. postępowań, a kolejne 2 tys. jest w trakcie rozpatrywania; do przeanalizowania zostało jeszcze ok. 1 tys. wniosków.


Do systemu subwencyjnego Tarczy Finansowej PFR weszło 985 nowych firm. W kwocie 216 mln zł, którą do tej pory wypłacono w ramach procedury reklamacyjnej, są również środki dla firm wnioskujących o wyższe subwencje, niż pierwotnie im przyznano.

bank bgk free shutter 1200.jpg
BGK wciąż ma środki na wsparcie dla przedsiębiorców. Z pomocy korzysta także służba zdrowia

Reklamacje to 0,2 proc. beneficjentów tarczy 

Liczba firm, które otrzymały subwencję w drodze reklamacji, to ok. 0,2 proc. ogólnej liczby typowych beneficjentów Tarczy Finansowej PFR dla MŚP. Do tej pory wsparcie w ramach programu otrzymało 346,2 tys. przedsiębiorców, a na których konta trafiło 60,6 mld zł.  PFR zamierza wkrótce zakończyć rozpoznawanie reklamacji.

-Zgodnie z uchwałą rządu, jak i notyfikacją Komisji Europejskiej, program Tarcza Finansowa PFR dla małych i średnich firm, w zakresie postępowań wyjaśniających, ma zakończyć się do końca tego roku i po tym terminie subwencje nie mogą być wypłacane - powiedział wiceprezes PFR Bartosz Marczuk. Do końca listopada wszystkie firmy, które złożyły reklamacje, powinny otrzymać od PFR odpowiedź.

pieniądze złoty setki free pixabay 1200.jpg
Wydatki budżetu osłabiają skutki ekonomiczne pandemii - chronią firmy i pracowników

Można ponownie ubiegać się o subwencje

We wrześniu ok. 4 tys. firm, które nie otrzymały subwencji np. z uwagi na zaległości wobec ZUS czy Urzędu Skarbowego, mogą po raz kolejny złożyć wniosek o wsparcie już po uregulowaniu swoich zobowiązań.

-Zasada programu jest taka, że przedsiębiorca, aby otrzymać wsparcie, nie może mieć żadnych zaległości na dzień składania wniosku - przypomniał wiceprezes PFR.


Tarcza Finansowa PFR to rządowy program wsparcia dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, których sytuacja finansowa pogorszyła się na skutek wybuchu pandemii SARS-CoV-2. Jego głównym celem jest pomoc przedsiębiorcom w utrzymaniu płynności i stabilności finansowej, poprzez udostępnianie im finansowania na preferencyjnych warunkach.


PR24/IAR/PAP/sw 

Czytaj także

Minister finansów: przez ostatnie kilka miesięcy gospodarka wróciła na względnie dobre tory

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 14:50
- Budżet państwa ma poduszkę finansową, jest w wystarczająco dobrej sytuacji, by ratować gospodarkę - zapewnił szef resortu finansów Tadeusz Kościński. Opowiedział się raczej za pomocą w formie pożyczek, a nie w postaci bezzwrotnego rozdawania pieniędzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: trzeba pomagać zamykanym branżom, ale pomoc musi być celowana

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 17:00
Ekonomiczne skutki drugiej fali koronawirusa i wprowadzone w związku z nią ograniczenia to temat dzisiejszej audycji Rządy Pieniądza, której gościem byli ekonomiści: Andrzej Sadowski (Centrum im. A. Smitha) i dr Waldemar Kozioł (UW). Goście jednoznacznie twierdzili, że pomoc dla zamykanych branż jest potrzebna, ale powinna być bardzo precyzyjnie lokowana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PFR: zamknięte branże wymagają wsparcia w postaci postojowego i instrumentów płynnościowych

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 10:10
- Firmy mają dziś bufor 50 mld zł dodatkowej płynności. Ale zamknięte branże znalazły się w trudnym położeniu. Wymagają wsparcia w postaci postojowego i instrumentów płynnościowych – mówił w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes ZUS: przejmiemy od Sanepidu decyzje o wypłacie świadczeń dla osób objętych kwarantanną

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 13:32
-Dziś, żeby dostać zasiłek opiekuńczy na kwarantannie, trzeba czekać na decyzję Sanepidu, który wpisuje wjazd do Polski w ramach ewidencji wjazdu do Polski. Po konsultacji z Sanepidem i resortem zdrowia postanowiliśmy, żeby ZUS miał dostęp do tej ewidencji Sanepidu, kto jest na izolacji lub kwarantannie, dzięki czemu nasze bazy danych dostaną codziennie potrzebne informacje - powiedziała w audycji "Rządy Pieniądza" w PR24 prof. Gertruda Uścińska prezes ZUS. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PFR: dopóki mamy otwarte granice i działa handel, nasza gospodarka da sobie radę

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 17:30
- Tarcza Branżowa to krótkoterminowe wsparcie, które uzupełnia już otrzymaną przez firmy pomoc państwa - powiedział Paweł Borys prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń