X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

PKN Orlen pomoże w budowie szpitali tymczasowych. Jest deklaracja Daniela Obajtka

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 10:19
Największy polski koncern paliwowy - PKN Orlen - teraz ponownie włącza się w walkę z pandemią koronawirusa. Prezes spółki Daniel Obajtek zapowiedział, że jego firma pomoże w budowie dwóch szpitali tymczasowych. Takich placówek powstaje w całej Polsce kilkanaście.
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek
Prezes PKN Orlen Daniel ObajtekFoto: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

dworczyk michal_1200.jpg
Dworczyk: premier zobowiązał duże spółki Skarbu Państwa do budowy szpitali tymczasowych

Jak napisał na Twitterze Daniel Obajtek, chodzi o szpitale powstające w Płocku i Ostrołęce.

Budowa szpitali tymczasowych to odpowiedź rządu na szybko rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem oraz hospitalizacji. Tego typu placówki powstają w kilkunastu miejscach w Polsce, głównie w większych miastach. Tak jest np. w Warszawie, gdzie na potrzeby medyczne udostępniono część pomieszczeń Stadionu Narodowego. W sumie mają one dać dodatkowych 5,5 tysiąca miejsc dla pacjentów z COVID-19.

Daniel Obajtek 1200.jpg
Działania Orlenu w walce z pandemią. Daniel Obajtek: musimy spełniać zadania społeczne

Orlen pomaga w walce z pandemią

W walkę z pandemią paliwowy gigant zaangażował się już wiosną. Wówczas część linii produkcyjnych zostało przestawionych na wytwarzanie płynu do dezynfekcji. Z kolei Fundacja Orlen deklarowała przekazanie kilku milionów złotych dla szpitali na zakup sprzętu medycznego.

Spółka dba też o bezpieczeństwo klientów. Jak zapowiadał Daniel Obajtek, do końca października wszystkie stacje mają być wyposażone w sterylizatory powietrza, które mają na bieżąco filtrować powietrze i usuwać z niego drobnoustroje.

PolskieRadio24.pl, md

Czytaj także

Działania Orlenu w walce z pandemią. Daniel Obajtek: musimy spełniać zadania społeczne

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2020 17:59
- Ja uważam, że nic nadzwyczajnego nie robimy. Dla mnie jest to ważne, by zabezpieczać rynek, by zabezpieczać swoich klientów. To są również obywatele naszego wspaniałego państwa i musimy ich chronić. Firma o tak dużych rozmiarach musi spełniać zadania społeczne - mówił w Polskim Radiu 24 prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PKN Orlen planuje emisję obligacji do 1 mld zł. Przeznaczy je na osiągnięcie neutralności emisyjnej

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 09:47
Jeszcze w tym roku PKN Orlen planuje emisję obligacji o wartości do miliarda złotych. Środki z emisji miałyby być wykorzystane m.in. na bieżące projekty inwestycyjne zgodne z przyjętą strategią osiągnięcia neutralności emisyjnej do 2050 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PKN Orlen mimo pandemii podtrzymuje plany inwestycyjne

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 14:55
PKN Orlen kończy prace nad aktualizacją strategii na lata 2021-30. Członek zarządu spółki Zbigniew Leszczyński powiedział, że koncern zamierza ją opublikować jeszcze w tym roku. Jak podaje spółka - zysk netto Orlenu wyniósł niecałe 700 mln zł i był prawie o 600 mln zł niższy niż przed rokiem.
rozwiń zwiń