X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

W Terespolu powstanie nowy wiadukt kolejowy. Zniweluje to ryzyko kolizji samochodów z pociągami

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 14:14
W Terespolu powstanie dwupoziomowe skrzyżowanie drogi wojewódzkiej numer 698 z przebiegającą przez miasto linią kolejową. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały właśnie umowę na stworzenie dokumentacji przedprojektowej. To pierwszy etap przygotowań do inwestycji. Stworzenie dokumentacji będzie kosztować około 300 tysięcy złotych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Kirill Neiezhmakov

Wiadukt powstanie w linii kolejowej łączącej Siedlce z Terespolem. Inwestycja przyczyni się zarówno do poprawy bezpieczeństwa, jak i zwiększenia atrakcyjności tego szlaku kolejowego, który jest elementem trasy łączącej Europę z Azją.

shutterstock_budowa droga ilust. 1200.jpg
Dodatkowe miliardy złotych na inwestycje. Rządowy fundusz rozszerza zakres wsparcia samorządów

Nowy wiadukt poprawi bezpieczeństwo

Wiadukt zastąpi istniejący przejazd kolejowo-drogowy w ulicy Wojska Polskiego. Poza nim zaplanowano budowę układu dróg dojazdowych do wiaduktu. Projekt to pierwszy etap inwestycji służącej usprawnieniu miejskiej i kolejowej komunikacji i eliminacji ryzyka kolizji pojazdów z pociągami.

Uczestniczący w uroczystym podpisaniu umowy wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel powiedział, że ważnym elementem jest współpraca kolejarzy z przedstawicielami lokalnego samorządu. Podkreślił, że kooperacja przyniesie optymalny projekt, który będzie służył zarówno kolei, jak i mieszkańcom Terespola. Andrzej Bittel dodał także, że ważą sprawą jest eliminacja kolizyjnych skrzyżowań kolejowo – drogowych.

Wiceminister zaznaczył też, że wiadukt poprawi przepustowość linii, a co za tym idzie kolej stanie się bardziej konkurencyjna w tym regionie.

Z założeń PKP Polskich Linii Kolejowych wynika, że rozpoczęcie zasadniczych prac przy budowie wiaduktu nastąpi za 3-4 lata.

Na linii kolejowej z Siedlec do Terespola prowadzone prace modernizacyjne. W 2019 roku oddano do użytku nowe perony i wybudowano przejście podziemne na dworcu w Terespolu.

Dzięki inwestycjom stacja w tym mieście będzie przygotowana do obsługi długich i ciężkich składów, a także do kontroli celno-granicznej. Przez przejście graniczne przejedzie więcej pociągów towarowych, zwiększając skalę handlu między Europą i Azją.

PolskieRadio24.pl, Aleksander Pszoniak, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ważne informacje dla podróżnych. PKP Intercity zapowiada ograniczenie kursowania pociągów

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 11:00
Od piątku 6 listopada niektóre składy (około 5 procent) zostaną całkowicie wycofane z rozkładu, a inne będą miały skrócone relacje. Przyczyną jest pandemia koronawirusa, a co za tym idzie, mniejsze zainteresowanie podróżnych, a także ograniczenia związane z pandemią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstanie koncepcja Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej. Umowa podpisana

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 14:34
Samorząd województwa lubelskiego chce utworzyć kolej aglomeracyjną wokół Lublina, z wygodnym dojazdem do tego miasta. Zarządca krajowej sieci kolejowej PKP Polskie Linie Kolejowe wyraził chęć pomocy przy realizacji projektu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzy duże konsorcja inżynieryjne ubiegają się o kontrakt na master plan CPK

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 09:12
Francusko-hiszpańskie konsorcjum ADP i IDOM, holenderska grupa NACO oraz niemiecko-austriacki ILF złożyły oferty w postępowaniu na wykonawcę master planu Centralnego Portu Komunikacyjnego. Przed końcem roku spółka CPK planuje podpisanie umowy z wykonawcą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dodatkowe miliardy złotych na inwestycje. Rządowy fundusz rozszerza zakres wsparcia samorządów

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 12:08
Sejm przyjął opracowaną przez Ministra Infrastruktury nowelizację ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych. Dzięki zwiększeniu dofinansowania o 3 mld zł, Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (wcześniej Fundusz Dróg Samorządowych) będzie dysponował łącznie kwotą 39 mld zł.
rozwiń zwiń