X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Droga z Legionowa do Zegrza będzie miała dwie jezdnie. Umowa podpisana

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 14:04
Rozpoczyna się modernizacja drogi z Legionowa do Zegrza w województwie mazowieckim. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała właśnie umowę na rozbudowę i modernizację trasy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Robsonphoto

Dziś jest to 4,5-kilometrowy odcinek drogi o przekroju jednojezdniowym. Często tworzą się tam korki i zatory, przez co kierowcy tracą dużo czasu na dojazd. Modernizacja tego fragmentu drogi krajowej numer 61 zakłada budowę drugiej jezdni. Dzięki temu zmotoryzowani będą mieli do dyspozycji dwie jezdnie i po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Co więcej, drogowcy planują budowę dróg dojazdowych i serwisowych tak, by poprawić bezpieczeństwo w ruchu lokalnym. Plan inwestycji zakłada również budowę ścieżek pieszo – rowerowych, by zabezpieczyć tak zwanych niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zaplanowano też budowę urządzeń ochrony środowiska, między innymi przepustów dla zwierząt i ekranów dźwiękochłonnych.

obwodnica1200.jpg
Kolejne miasta zyskają obwodnice. Sprawdź, o których mowa

W obrębie skrzyżowań powstaną sygnalizacje świetlne. W miejscu dzisiaj funkcjonującej ronda na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 631 powstanie bezkolizyjny węzeł drogowy. W ramach inwestycji zostanie przebudowany, a właściwie wybudowany od nowa wiadukt kolejowy, który był zmorą wszystkich kierowców samochodów ciężarowych.

Przebudowa drogi trochę potrwa

Po dzisiejszym podpisaniu umowy, wykonawca będzie miał kilka miesięcy na przygotowania do inwestycji. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zakłada, że jesienią przyszłego roku wykonawca wystąpi o zgodę na realizację inwestycji. Decyzja w tej sprawie może być wydana w pierwszym kwartale 2022 roku. Wtedy można rozpocząć prace. Modernizacja potrwa dwa pełne sezony budowlane – od roku 2022 do 2024. Zmodernizowana droga ma być gotowa pod koniec 2024 roku. Wartość inwestycji, to 195 milionów złotych. Zrealizuje ją konsorcjum firm Torpol oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów – Mińsk Mazowiecki.

PolskieRadio24.pl, Aleksander Pszoniak, GDDKiA, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Podstawowe znaczenie dla przyszłości regionu". Jest przetarg na budowę obwodnicy Chełma

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2020 14:10
Inwestycje drogowe przyniosą ożywienie gospodarcze regionu – powiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin w Janowie na Lubelszczyźnie, gdzie poinformował o ogłoszeniu przez GDDKiA przetargu na obwodnicę Chełma w ciągu przyszłej drogi ekspresowej S12.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Można już korzystać z nowego mostu na Wiśle. Powstał dzięki współpracy dwóch województw

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 17:55
Nowa przeprawa przez Wisłę udostępniona dzisiaj do ruchu - połączy Borusową w Małopolsce z Nowym Korczynem w woj. świętokrzyskim. Pierwsi kierowcy przejechali nim po godzinie 15.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne miasta zyskają obwodnice. Sprawdź, o których mowa

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 12:00
Smolajny mogą być pierwszym miastem w Polsce, w którym powstanie obwodnica w ramach programu budowy stu obwodnic w całym kraju. Warmińsko-mazurski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał właśnie umowę z firmą Budimex na realizację tej inwestycji.
rozwiń zwiń