X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Biznes na obszarach wiejskich. ARiMR wydłuża okres przyjmowania wniosków o wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 12:00
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przedłużyła nabór wniosków o wsparcie na rozwój pozarolniczej przedsiębiorczości na wsi.  
Posłuchaj
02:35 PR1_AAC 2020_12_22-06-33-39.mp3 Biznes na obszarach wiejskich. ARiMR wydłuża okres przyjmowania wniosków o wsparcie (Tomasz Matusiak/PR1)

- Rolnicy mają jeszcze ponad tydzień na złożenie wniosków - mówi Halina Szymańska, prezes ARiMR.

Premię na pozarolniczą działalność gospodarczą mogą może otrzymać rolnik, jego małżonek lub domownik, który od roku nieprzerwanie jest ubezpieczony w KRUS-ie​.

Przyczyną wydłużenia terminu jest sytuacja związana z pandemią.

- Obawialiśmy się, że nie wszyscy rolnicy zdążą złożyć wnioski w pierwotnym terminie - wskazuje Halina Szymańska.

rolnictwo1200.jpg
Rozwój gospodarstwa. Rolnicy mogą dostać nawet 500 tys. zł dofinansowania

Kto skorzysta programu?

Program skierowany jest do rolników, którzy mają firmę lub chcą ją otworzyć.

 Może to być osoba, która wcześniej już prowadziła działalność pozarolniczą, albo ją zawiesiła na okres co najmniej  24 miesięcy. Z programu może skorzystać też rolnik, który dopiero zaczyna swoją przygodę z biznesem, bądź prowadzi już firmę i chce poszerzyć swoją działalność.

Posłuchaj
00:36 2312 ARiMR skrót.mp3 Biznes na obszarach wiejskich. ARiMR wydłuża okres przyjmowania wniosków o wsparcie (skrót audycji/PR1)

Środki na rozwój biznesu

Dofinansowanie można przeznaczyć na różnego rodzaju działalność pozarolniczą, np. sprzedaż produktów niezwiązanych z rolnictwem, hotelarstwo, catering, warsztat samochodowy, usługi budowlane, czy fryzjerstwo.

Wysokość wsparcia jest uzależniona od ilości utworzonych przez rolnika miejsc pracy.

150 tys. zł. bezzwrotnej premii w przypadku utworzenia jednego miejsca pracy, 200 tys. zł. gdy rolnik stworzy dwa miejsca pracy, a przy trzech miejscach 250 tys. złotych.

Wnioski w biurach ARiMR

Wnioski w ramach programu należy składać w siedzibach oddziałów  regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Można to zrobić osobiście, za pomocą osoby upoważnionej lub przesyłką rejestrowaną nadaną Pocztą Polską.​

Pomoc finansowana jest z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. ​

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Materiał opracowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach pomocy technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Tomasz Matusiak, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

ARiMR: ruszyła wypłata rekompensat dla posiadaczy chryzantem

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 17:58
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła wypłacanie rekompensat tym posiadaczom chryzantem, którzy z powodu zamknięcia cmentarzy we Wszystkich Świętych nie mogli sprzedać kwiatów. Wystąpiono już o rekompensaty za 7,3 mln sztuk roślin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małe przetwórstwo i handel detaliczny w rolnictwie. ARiMR wydłuża nabór wniosków o wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 09:30
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przedłużyła nabór wniosków o wsparcie na rozwój tzw. małego przetwórstwa i handlu detalicznego.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomoc covidowa dla rolników. ARiMR: wypłaty jeszcze w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 17:30
Rolnicy, którzy wystąpili o tzw. pomoc covidową a także "chryzantemową", otrzymają pieniądze do końca tego roku – zapewniła prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Halina Szymańska.
rozwiń zwiń