X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Małgorzata Jarosińska-Jedynak: pieniądze z nowego budżetu UE mogą trafić do Polski w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2021 10:40
Zakładamy, że pieniądze z nowego budżetu UE trafią do polskiej gospodarki jeszcze w tym roku - powiedziała wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Zaznaczyła, że będzie to zależało nie tylko od starań Polski, ale także od postępu prac KE.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Wiceminister wskazała, że konsultacje społeczne Umowy Partnerstwa, rozpoczęte 18 stycznia, są jednym z ważnych etapów zbliżających nas do uruchomienia środków z nowego budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027.

- Do 16 lutego chcemy przeprowadzić spotkania we wszystkich 16 województwach - powiedziała. Jarosińska-Jedynak dodała, że w czasie tych konsultacji resort zbierze uwagi od potencjalnych beneficjentów, czyli m.in. od samorządów, organizacji pozarządowych czy przedsiębiorców.

Cały proces konsultacji ma zakończyć się 22 lutego. Po tym terminie - jak wskazała wiceminister - przygotowana zostanie finalna wersja Umowy, która zostanie przedstawiona Komitetowi ds. Umowy Partnerstwa, a następnie przedłożona do zatwierdzenia Radzie Ministrów.

- Po zatwierdzeniu , dokument ma być przekazany do Komisji Europejskiej do formalnych konsultacji - wyjaśniła. Dodała, że proces ten ma potrwać do trzech miesięcy.

shutt eurosystem 1200.jpg
Nadchodzi cyfrowe euro. Decyzja jeszcze w tym roku

Uruchomienie nowych środków - jeszcze w tym roku?

Jarosińska-Jedynak przypomniała, że konsultacje Umowy Partnerstwa dotyczą inwestowania funduszy unijnych w ramach polityki spójności i funduszu sprawiedliwej transformacji, czyli około 76 mld euro.

Pytana, kiedy środki z nowej perspektywy będą dostępne, wiceminister powiedziała, że "zakładamy, że pieniądze z nowego budżetu UE trafią do polskiej gospodarki jeszcze w tym roku". Dodała jednak, że "wiele zależy od tempa prac legislacyjnych na poziomie Komisji Europejskiej". Jak wyjaśniła, przewodnicząca pracom w Radzie Portugalia zapowiada opublikowanie i wejście w życie rozporządzeń dotyczących poszczególnych funduszy w maju 2021 r.

Wiceminister zaznaczyła, że płynne uruchomienie środków z budżetu unijnego będzie miało ogromny wpływ na przywrócenie polskiej gospodarki na ścieżkę szybkiego wzrostu. Wskazała, że 25 proc. z puli polityki spójności ma być wydatkowane na rozwój innowacji i wspieranie prac badawczo-rozwojowych, co w znaczący sposób powinno się przyczynić do zwiększenia konkurencyjności polskich przedsiębiorstw, natomiast 30 proc. - na kwestie klimatyczne związane m.in. z ochroną środowiska, gospodarką niskoemisyjną, gospodarką w obiegu zamkniętym.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Czytaj także

Resort finansów: Polska jednym z liderów realizacji Planu Junckera

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2020 14:44
Polska znajduje się w czołówce krajów, które najlepiej wykorzystują pieniądze z Europejskiego Funduszu Inwestycji Strategicznych (EFIS). To główny filar tak zwanego Planu Junckera. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Komisja Europejska zaciągnie pożyczki w imieniu państw członkowskich". Prof. Grabowska o funduszu odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2021 09:47
- Środki z funduszu odbudowy mają pochodzić głównie z pożyczek, które w imieniu państw członkowskich będzie zaciągała Komisja Europejska. Trzeba będzie ustanowić mechanizm: jak z tego funduszu korzystać, ale też jak należy go oddać - powiedziała w Polskim Radiu 24 prof. Genowefa Grabowska, ekspert prawa międzynarodowego i europejskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak będą inwestowane unijne fundusze? MFiPR konsultuje Umowę Partnerstwa

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 16:32
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej konsultuje Umowę Partnerstwa. To najważniejszy dokument określający w co Polska zainwestuje fundusze europejskie na lata 2021-2027. Nie dotyczy ona Funduszu Odbudowy ani funduszy dla rolników.
rozwiń zwiń