X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Minister finansów: dług publiczny w 2020 roku był niższy od planowanego

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 10:00
Minister finansów Tadeusz Kościński ocenia, że na koniec 2020 r. dług publiczny nie przekroczył najprawdopodobniej 50 proc. PKB według definicji krajowej i 60 proc. według definicji UE.
Minister finansów Tadeusz Kościński
Minister finansów Tadeusz KościńskiFoto: TT/MF

W środę podczas 13. Forum Gospodarczego Tadeusz Kościński powiedział, że ostatni rok był trudny zarówno dla gospodarki polskiej, jak i rynków światowych.

- Jednak dzięki szybko uruchomionym środkom z budżetu państwa i funduszom unijnym mogliśmy skutecznie przeciwdziałać negatywnym skutkom gospodarczym pandemii. Nasz pakiet wsparcia był większy od tych udzielonych przez inne państwa regionu, a nawet niejednokrotnie większy od pakietów zaproponowanych przez kraje bogatsze - podkreślił szef resortu finansów.

Pomoc dla firm zmniejszyła dług? 

laptop rachunki finanse 1200.jpg
Polska wśród krajów Unii najlepiej radzących sobie ze skutkami koronawirusa

- Dobra sytuacja fiskalna Polski dziś wynika paradoksalnie z tego, że w trudnym momencie nie wahaliśmy się wygospodarować pieniędzy na pomoc firmom i ratowanie miejsc pracy. To wyróżnia nas na tle europejskim. Pomimo tej bezprecedensowej interwencji, według przewidywań Ministerstwa Finansów, na koniec 2020 r. dług publiczny nie przekroczył najprawdopodobniej 50 proc. PKB według definicji krajowej i 60 proc. według definicji Unii Europejskiej - poinformował Kościński oraz przypomniał, że to jedne z najlepszych danych w UE.

KE dobrze ocenia perspektywy na 2021 rok

- Prognoza Komisji (Europejskiej - PAP) to odpowiednio 57 proc. dla Polski i 94 proc. średnio dla wszystkich państw w Unii Europejskiej. Te obiecujące prognozy to wynik mądrego wyboru priorytetów i kierunków działań - uważa minister. Dodał, że znalazły one wyraz w nowelizacji zeszłorocznego budżetu, jak i ustawy budżetowej na rok 2021. 


PR24/PAP/sw

Czytaj także

Nowe prognozy gospodarcze Komisji Europejskiej dla Europy, w tym dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 15:34
Komisja Europejska zaktualizowała prognozy gospodarcze dla krajów strefy euro i Unii Europejskiej. W przypadku PKB są one lepsze niż kilka miesięcy temu. Z powodu kosztów walki ze skutkami ekonomicznymi koronawirusa rosnąć będzie jednak zadłużenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobre prognozy MFW dla Polski. Teraz spadek PKB i wzrost długu, w przyszłym roku odbicie

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 19:12
Międzynarodowy Fundusz Walutowy przewiduje spadek polskiego Produktu Krajowego Brutto o 3,4 proc. w 2020 r. i poprawę w roku przyszłym odzwierciedloną we wzroście PKB szacowanym na 2,7 proc. - poinformowało w piątek Ministerstwo Finansów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olga Semeniuk: rząd przeznaczył już 200 mld zł dla firm w walce ze skutkami pandemii koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 20:48
Rok walki z koronawirusem - o pomysłach na wsparcie gospodarki w czasie pandemii i efektach tej pomocy ze strony państwa mówiła w radiowej Jedynce Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: Krajowy Plan Odbudowy to sposób na uodparnianie polskiej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 12:30
Krajowy Plan Odbudowy jest jednym z elementów funduszy unijnych, z których w najbliższych latach będzie mogła korzystać Polska. W styczniu i lutym we wszystkich 16 województwach odbyły się konsultacje projektu Umowy Partnerstwa na lata 2021-2027. W tej puli w ramach funduszy polityki spójności oraz Funduszu Sprawiedliwej Transformacji jest 76 miliardów euro.
rozwiń zwiń