X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Wysoka aktywność w IV kwartale 2020 roku". NBP o sytuacji na rynku mieszkaniowym

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 11:15
W czwartym kwartale ubiegłego roku obserwowano wysoką aktywność na polskim rynku mieszkaniowym. Tak wynika z opublikowanego przez Narodowy Bank Polski raportu o sytuacji na rynku mieszkaniowym w czwartym kwartale 2020 roku.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Autorzy opracowania wskazują na wysoką aktywność na rynku nieruchomości, pomimo obowiązywania restrykcji wynikających z pandemii COVID-19. Przypominają, że w drugim kwartale ubiegłego roku nastąpiło przejściowe załamanie rynku, a w trzecim kwartale obserwowaliśmy już ożywienie.

Zwracają też uwagę na wzrost, w ujęciu rocznym, średnich, transakcyjnych cen mieszkań na rynku pierwotnym i wtórnym w największych polskich miastach. Dodają jednak, że w czwartym kwartale 2020 roku tempo tego wzrostu, zwłaszcza na rynku wtórnym, spadło.


mieszkanie 1200.jpg
Rośnie popyt na kredyty mieszkaniowe. Znamy marcowe dane BIK

Rekordowa liczba mieszkań

W raporcie NBP przypomniano też, że w 2020 roku oddano do użytkowania rekordową liczbę mieszkań, co było efektem aktywności deweloperów z ubiegłych lat. Autorzy opracowania przywołują dane Głównego Urzędu Statystycznego, z których wynika, że łącznie w ostatnich czterech kwartałach oddano do użytkowania około 222 tysięcy mieszkań. To o ponad 14 i pół tysiąca więcej, niż w 2019 roku.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Czytaj także

Raport: zakup mieszkania jest prawie o połowę tańszy niż najem

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 16:22
Jak zauważył ekspert HRE Investments Bartosz Turek, ostatnie perturbacje na rynku mieszkaniowym spowodowały, że czynsze najmu mieszkań, po latach wzrostów, zaczęły spadać. Nie znaczy to jednak, dodaje, że najem okazał się rozwiązaniem tańszym niż zakup, bo w międzyczasie raty złotowych kredytów mieszkaniowych także spadły. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sytuacja mieszkaniowa Polaków. Ekspert: 46 proc. osób między 24., a 26. rokiem życia nie wyprowadza się od rodziców

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2021 10:57
- 5 mln osób w Polsce mieszka poniżej podstawowego standardu. Jest to np. mieszkanie bez łazienki, bieżącej wody czy takie, w którym nie można sobie poradzić z zagrzybieniem i zawilgoceniem - powiedziała o sytuacji mieszkaniowej w Polsce Magdalena Ruszkowska z Habitat for Humanity.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Deweloperski Fundusz Gwarancyjny. Sejm pracuje nad lepszą ochroną kupujących nowe mieszkanie

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 16:25
W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz o Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rośnie popyt na kredyty mieszkaniowe. Znamy marcowe dane BIK

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 09:45
O kredyt mieszkaniowy w marcu br. starało się 56,07 tys. osób wobec 41,52 tys. rok wcześniej, co daje 35-proc. wzrost - podało Biuro Informacji Kredytowej. Średnia kwota wnioskowanego kredytu w marcu br. wyniosła 315,5 tys. zł, czyli o 5,9 proc. więcej rdr.
rozwiń zwiń