X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

W Polsce sprzedaż rośnie szybciej niż w krajach strefy euro. Odnotowaliśmy wzrost mimo pandemii

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 13:25
Sprzedaż detaliczna w Polsce wzrosła w lutym o 4,0 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. W tym samym miesiącu sprzedaż detaliczna w krajach strefy euro wzrosła o 3,0 proc.  w odniesieniu do stycznia, natomiast spadła o 2,9 proc. rok do roku.  
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Najnowsze dane Eurostatu pokazują, że sprzedaż detaliczna w Polsce w lutym wzrosła o 4,0 proc. rok do roku, po wzroście o 1,3 proc. w styczniu. W ujęciu miesięcznym sprzedaż wzrosła o 2,7 proc. Dane roczne zostały skorygowane o liczbę dni roboczych, zaś dane miesięczne są ponadto odsezonowane.

Zaprezentowane właśnie dane Europejskiego Urzędu Statystycznego obejmują także najmniejsze firmy, zatrudniające poniżej 10 pracowników, czyli w tym przypadku małe, rodzinne sklepy, ale z kolei nie obejmują sprzedaży samochodów.

W tym samy analizowanym okresie sprzedaż detaliczna w strefie euro w lutym – w ujęciu miesiąc do miesiąca – wzrosła o 3,0 proc., a miesiąc wcześniej spadła o 5,2 proc., po korekcie z -5,9 proc. – poinformował Eurostat. Analitycy spodziewali się zwyżki o 1,7 proc. miesiąc do miesiąca.

Sprzedaż detaliczna rok do roku spadła w lutym o 2,9 proc., po -5,2 proc. miesiąc wcześniej, po korekcie z -6,4 proc. Teraz spodziewano się -5,3 proc.

 

PolskieRadio24.pl, PAP, DoS, sw


Czytaj także

Polska wyprzedziła Czechy i ma najniższe bezrobocie w UE. Są nowe dane Eurostatu

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 14:50
Z najnowszych danych unijnego urzędu statystycznego Eurostat wynika, że w styczniu w naszym kraju bez pracy było 3,1 procent rodaków. Bezrobocie w całej Unii było na poziomie 7,3 procent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekonomista: Polska może stać się miejscem, do którego będzie się przyjeżdżało w poszukiwaniu pracy

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2021 11:48
- W Unii Europejskiej największym problemem rynku pracy jest bezrobocie ludzi młodych. Nasza stopa bezrobocia może w perspektywie czasu skutkować tym, że będziemy miejscem, do którego będzie się przyjeżdżało i poszukiwało pracy, nawet jeśli nie będzie ona jeszcze tak dobrze płatna, jak w innych krajach UE - mówił w Polskim Radiu 24 dr Artur Bartoszewicz, ekonomista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MRPiT: Polska w unijnej czołówce pod względem produkcji przemysłowej

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 18:54
Polska, osiągając wzrost produkcji przemysłowej o 5,6 proc. r/r, po raz kolejny znalazła się w czołówce krajów UE - podkreślił wiceminister rozwoju, pracy i technologii Robert Tomanek komentując najnowsze dane Eurostatu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprzedaż detaliczna spada, ale widać poprawę. W marcu handel może zanotować wzrost

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 13:30
Sprzedaż detaliczna w cenach stałych w lutym 2021 r. spadła o 3,1 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym wzrosła o 3,5 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. GUS poinformował również, że na koniec lutego w budowie było 827,7 tys. mieszkań, o 0,3 proc. więcej niż przed rokiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski rynek pracy ma dobre perspektywy. Warunkiem jest wysoki poziom zaszczepienia przeciw COVID-19 społeczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 18:00
- Jeżeli pandemia wygaśnie do końca roku, dobre perspektywy polskiego rynku pracy powinny zostać utrzymane. Dlatego tak wiele zależy od procentowego poziomu podania Polakom szczepionki przeciw COVID-19 - powiedziała dr Edyta Wojtyla z Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń