X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

PKN Orlen będzie mógł emitować euroobligacje do 5 mld euro

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 08:27
PKN Orlen poinformował o zgodzie Rady Nadzorczej na stworzenie programu emisji średnioterminowych euroobligacji. Wartość nominalna wyemitowanych, a niewykupionych obligacji nie może przekroczyć 5 mld euro.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Piotr Opoka/shutterstock

Jak podała spółka, obligacje w ramach programu będą mogły być emitowane w wielu transzach i walutach, o różnej strukturze odsetkowej i terminach zapadalności.

Euroobligacje będą mogły być emitowane jako tzw. obligacje zielone lub zrównoważone. Orlen będzie mógł ubiegać się o dopuszczenie poszczególnych serii euroobligacji do obrotu na Euronext Dublin, na GPW w Warszawie lub do dopuszczenia przez inny podmiot prowadzący rynek regulowany. Emisja każdej serii ma być zatwierdzana przez zarząd spółki.

pkn orlen stacja1200.jpg
Blisko 1,9 mld zł zysku Orlenu w pierwszym kwartale. Spółka podała wyniki

- Sukces emisji krajowych obligacji wyraźnie pokazuje, że uczestnicy rynku finansowego postrzegają nas jako atrakcyjnego i wiarygodnego partnera, a kierunek naszych działań biznesowych za słuszny. Zainteresowanie inwestorów i sprzyjające warunki rynkowe to dla nas jasny sygnał, by podjąć intensywne działania, które pozwolą nam skorzystać również ze środków zagranicznych. Pozyskane w ten sposób środki zamierzamy przeznaczyć na realizację kluczowych dla przyszłości spółki projektów, które m.in. wpłyną na ograniczenie emisji CO2 i rozwój odnawialnych źródeł energii. Tym samym wzmocnią naszą pozycję na międzynarodowym rynku i przyniosą wymierne korzyści akcjonariuszom - oświadczył prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

PolskieRadio24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Historyczna umowa Orlenu. Ropa popłynie od Amerykanów

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 14:38
PKN Orlen podpisał umowę z największa spółką paliwową na świecie, Exxon Mobil, na dostawy około miliona ton ropy rocznie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orlen przejmuje trzy farmy wiatrowe. Staje się czwartym graczem na krajowym rynku OZE

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 15:25
PKN Orlen uzyskał zgodę na przejęcie trzech lądowych farm wiatrowych działających na Pomorzu, o łącznej mocy ok. 90 MW. Po zaplanowanej na kwiecień finalizacji transakcji Grupa Orlen będzie posiadała w Polsce elektrownie wiatrowe o mocy 353 MW mocy zainstalowanych w energetyce wiatrowej.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Element długoterminowej strategii". PKN Orlen sfinalizował przejęcie OTP - drogowego przewoźnika paliw

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 15:47
PKN Orlen poinformował, że przejęcie spółki transportowej OTP to pierwszy element długoterminowej strategii dla logistyki drogowej Grupy Kapitałowej Orlen. Kolejnym będzie centralizacja procesów logistycznych w ramach koncernu.
rozwiń zwiń