X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

GDDKiA ujawniła która firma wygrała przetarg na budowę obwodnicy Pułtuska

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 15:20
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała wykonawcę  inwestycji. Oferta firmy Strabag została uznana jako najkorzystniejsza w przetargu na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Pułtuska. Powstanie ona w ciągu drogi krajowej numer 61. To jedna z dziewięciu mazowieckich węzłów komunikacyjnych, realizowanych w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: um.ciechanow.pl

Zadaniem  wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa blisko 20 kilometrów trasy. Złoży się na nią prawie 17 kilometrów  nowego fragmentu drogi w ciągu trasy krajowej numer 61 omijającego Pułtusk po zachodniej stronie oraz blisko 3 kilometry drogi krajowej numer 57 poprowadzonej nowym śladem i omijającej Kleszewo oraz Przemiarowo.


Shutterstock pieniądze portfel 1200.jpg
Premier: z Funduszu Rozwoju Dróg wsparcie w 2021 r. na kwotę ponad 3,25 mld zł

Jak odblokować Pułtusk ? 

Podstawowym celem budowy obwodnicy Pułtuska jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, który obecnie odbywa się drogami krajowymi nr 57 i 61. Planowana jest rozbudowa całego przebiegu drogi krajowej nr 61 biegnącej z Warszawy do rozwidlenia z drogą krajową nr 57.
Dzięki temu nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości w Pułtusku. Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego. Drogi krajowej nr 57 i 61 stanowią popularne trasy dojazdu mieszkańców stolicy i Mazowsza na Warmię i Mazury.

Ruch drogowy zostanie wyprowadzony także z sąsiednich miejscowości: Kacice, Kleszewo, Przemiarowo.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że  zachowane zostaną najwyższe wymogi ochrony środowiska, zdrowia i życia mieszkańców oraz zrównoważonego rozwoju.


obwodnica1200.jpg
Program budowy 100 obwodnic. GDDKiA podsumowuje dotychczasowe prace

Program 100 obwodnic

Obwodnica Pułtuska to jedna z dziewięciu takich inwestycji w województwie mazowieckim. Została ona ujęta  w rządowym Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

Pod koniec zeszłego roku podpisano umowę na zaprojektowanie i budowę nowej trasy, która stanie się obwodnicą Lipska. Jest to pierwsza inwestycja w ramach programu budowy stu obwodnic z podpisanym kontraktem na budowę.

Dla sześciu kolejnych: Łącka, Ostrołęki, Siedlec, Skaryszewa, Sokołowa Podlaskiego i Zwolenia trwa proces projektowy związany z przygotowaniem Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej. W tym tygodniu podpisano też umowę na prace przygotowawcze do budowy obwodnicy Ciechanowa.

 

mapa 100 obwodnic GDDKiA.jpg mapa 100 obwodnic GDDKiA.jpg, źródło: ministerstwo infrastruktury

IAR/Aleksander Pszoniak/sw

 

Czytaj także

Program budowy 100 obwodnic. GDDKiA podsumowuje dotychczasowe prace

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 11:42
Rok temu ministerstwo infrastruktury i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęły realizację programu budowy stu obwodnic. Rząd chce wydać na ten cel około 28 miliardów złotych, a wszystkie obwodnice mają powstać do 2030 roku. Dziś GDDKiA podsumowała dotychczasowe prace i przygotowania do inwestycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozpoczęła się pierwsza inwestycja w ramach programu budowy 100 obwodnic

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 10:51
Rozpoczęła się budowa obwodnicy wsi Smolajny na Warmii i Mazurach. To pierwsza tak zaawansowana inwestycja w programie budowy stu obwodnic. W uroczystym rozpoczęciu prac wziął udział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rządowe wsparcie dla budowy obwodnic w ciągach dróg wojewódzkich. Poznaliśmy szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 11:38
Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło rozpoczęcie naboru wniosków o rządową pomoc w finansowaniu budowy obwodnic w ciągu dróg wojewódzkich. Resort przeznaczył na ten cel dwa miliardy złotych. Nabór będzie trwał 30 dni i zakończy się 20 maja 2021 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa obwodnica Ciechanowa komunikacyjną szansą dla Mazowsza ?

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 11:11
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na przygotowanie dokumentacji do budowy obwodnicy Ciechanowa. 
rozwiń zwiń