Zmienny Tusk. PGE jednak nie kupi Energi?
Na rynku pojawiły się informacje, że Donald Tusk przestał się upierać przy zakupie Energi przez PGE.
2010-11-03, 11:06
Za kulisami przetargu mówi się, że premierowi odwidziała się megakonsolidacja. Plotka czy coś jest na rzeczy? - docieka "Puls Biznesu".
- Być może premier doszedł do wniosku, że więcej na tym traci niż zyskuje - zastanawia się osoba zbliżona do przetargu na Energę, która twierdzi, iż jej wiedza o prawdopodobnej wolcie rządu w sprawie tej prywatyzacji pochodzi z dobrze poinformowanych źródeł. Plotkę potwierdza też inny z rozmówców gazety, zbliżonych do transakcji.
Prawdopodobną odmowę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów rząd przyjmie spokojnie. Premier nie będzie wykonywał żadnych nerwowych ruchów, jak np. zdymisjonowanie prezes UOKiK - sądzi informator "PB". Więcej na ten temat dziś w publikacji "Pulsu Biznesu".
tk