X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

OPEC+ zwiększa wydobycie ropy naftowej. Na początek o 400 tys. baryłek dziennie

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 07:28
Grupa państw produkujących ropę naftową OPEC+ zdecydowała o zwiększeniu od sierpnia wydobycia o 400 tys. baryłek dziennie. Po gwałtownym załamaniu popytu na ropę wynikającym z pandemii COVID-19 i ograniczeń wydobycia, OPEC+ powoli zwiększa podaż surowca.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Real Window Creative

Na spotkaniu ministrów państw członkowskich Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) i krajów z nią współpracujących (OPEC+) postanowiono zwiększyć limity wydobycia ustalone dla Iraku, Kuwejtu, Rosji, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zwiększenia limitu domagały się Zjednoczone Emiraty Arabskie, co doprowadziło do konfliktu wewnątrz OPEC+ zakończonego obecną decyzją - relacjonuje agencja Reutera.

orlen free 1200.jpg
Historyczna umowa Orlenu. Ropa popłynie od Amerykanów

- Niekiedy się różnimy, ale jesteśmy nadal silnie zjednoczeni - podsumował rozmowy minister energii Arabii Saudyjskiej książę Abdulaziz ibn Salman.

- Zjednoczone Emiraty Arabskie będą zawsze współpracować w ramach OPEC+, by osiągnąć równowagę rynkową - zaznaczył z kolei minister energii tego państwa Suhail al-Mazrouei.


Z powodu pandemii w marcu 2020 r. cena ropy gwałtownie się załamała. OPEC+ podjął wówczas decyzję o ograniczeniu wydobycia o 9,7 mln baryłek dziennie i stopniowym przywracaniu podaży do kwietnia 2022 r., co spowodowało pożądane przez producentów odbicie cen surowca. Teraz termin ten przełożono na koniec 2022 r.
Wraz z ożywieniem gospodarczym kraje OPEC+ od maja tego roku stopniowo zwiększają wydobycie.

PolskieRadio24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Światowa gospodarka powoli zaczyna budzić się z letargu. Ceny ropy wracają do poziomów sprzed pandemii

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 11:00
Zeszły rok, który minął w cieniu pandemii koronawirusa, przyniósł ogromne ograniczenia zużycia ropy, co przełożyło się na ceny "czarnego złota", które spadły do poziomów najniższych w historii. Teraz jednak ceny ponownie rosną, co oznacza, że światowa gospodarka powoli zaczyna budzić się z letargu wywołanego pandemią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znoszenie restrykcji wywoła ostry skok popytu na ropę. Goldman Sachs przedstawia prognozę

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 17:05
Bank inwestycyjny Goldman Sachs oczekuje w ciągu sześciu miesięcy wzrostu cen surowców rzędu 13,5 proc. Ropa może sięgnąć 80 dol. za baryłkę, a wzrost popytu na nią ma być najszybszy od 20 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ministerstwo Klimatu: bezpieczeństwo energetyczne decyduje o rozwoju społeczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 12:30
Ciągłość zasilania w energię elektryczną jest nieodzownym warunkiem istnienia i stałego rozwoju nowoczesnych społeczeństw - podkreśla Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Według resortu równie ważne są dostępność i możliwość zakupu energii po racjonalnych i możliwych do zaakceptowania cenach. Jest to szczególnie istotne dla państw postindustrialnych, gdzie elektryczność dostarcza usługi istotne w procesie produkcji, komunikacji i obrotu towarowego. Bezpieczeństwo energetyczne jest jednym z tematów trwającego w Warszawie XI Kongresu Polska Wielki Projekt.
rozwiń zwiń