X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

PKO BP ujawnia swój udział w "zielonej transformacji" gospodarki. Znamy założenia

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 12:20
PKO BP chce zmniejszyć poziom swojego zainteresowania sektorem wydobywczym węgla do 2030 r. W zamian planuje zwiększenie finansowania inwestycji ograniczających zmiany klimatu, co najmniej o 5 procent rocznie.
Siedziba PKO BP w Warszawie
Siedziba PKO BP w WarszawieFoto: PKO BP

"PKO Bank Polski przyjął wskaźniki w obszarze ESG (ang. Environmental, Social and Corporate Governance) i włączył je do celów niefinansowych Grupy Kapitałowej Banku na kolejne lata. Realizacja celów weryfikowana będzie na podstawie wiarygodnych i w pełni mierzalnych danych" - poinformowała bankowa spółka.

Wśród zaprezentowanych na konferencji prasowej wskaźników strategii banku znajduje się również zobowiązanie do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych banku do 40 tys. ton w 2025 r., czyli o 60 proc. mniej w stosunku do 2019 roku.


PKO BP1200.jpg
PKO BP na plusie mimo pandemii. Pod koniec ubiegłego roku polski bank zanotował wielomilionowe zyski

PKO BP chce kredytować "zielone" inwestycje

-Od 2019 r. z coraz większą determinacją podejmujemy działania ukierunkowane na jedno z największych współczesnych wyzwań - przeciwdziałanie zmianom klimatycznym. Dziś wykonaliśmy kolejny krok na tej drodze i podjęliśmy konkretne, mierzalne zobowiązania w obszarze ESG. Chcemy tak jak dotychczas wypracowywać najlepsze wyniki dla naszych akcjonariuszy, ale dodatkowo – szukać możliwości, aby jednocześnie rozwijać się w sposób bardziej zrównoważony. Zagadnienia związane z ESG szerzej uwzględnimy też w naszej kolejnej strategii - powiedział kierujący pracami zarządu wiceprezes PKO Banku Polskiego Jan Emeryk Rościszewski.

PKO Bank Polski zapewnił, że jest świadomy wyzwań wynikających ze zmian klimatycznych i stopniowo sam eliminuje działania, które szkodzą środowisku naturalnemu, wspiera też edukację ekologiczną oraz w codziennej działalności kieruje się zasadą odpowiedzialności społecznej.

Bank chce sam ograniczyć zużycie prądu, wody i papieru

Bank PKO BP  zapewnił, że będzie kontynuował pracę nad kolejnymi wskaźnikami i celami niefinansowymi związanymi z obszarem ESG, a wyzwania związane ze zrównoważonym rozwojem jeszcze szerzej uwzględni w swojej kolejnej strategii.

"Kolejne cele niefinansowe w szczególności mogą być związane z ograniczaniem zużycia energii, wody, papieru czy wzrostem poziomu segregacji i recyklingu odpadów wytwarzanych przez spółkę. Bank w dalszym ciągu będzie pracował nad implementacją celów ESG, związanych z ograniczaniem finansowania sektorów energii wysokoemisyjnej i wzrostem finansowania projektów sektora ESG" - informuje bank PKO BP.


shutt eksport 1200.jpg
Polska będzie coraz większym eksporterem w unijnej gospodarce. Tak wynika z raportu banku PKO BP

PKO BP chce zwiększyć udział kobiet w kadrze menedżerskiej

Największy polski bank "chce utrzymywać wysoki odsetek kobiet na kluczowych stanowiskach menedżerskich i zobowiązał się, że w 2025 r. będzie on nie niższy niż 35 proc.".

Skarb Państwa ma obecnie 29,43 proc. akcji PKO BP, a wartość jego aktywów wynosi 384 mld zł. W I kw. 2021 r. bank wypracował 1,2 mld zł zysku netto.

PKO BP jest dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów swoich klientów.  Ma 18,3 proc. udziałów w rynku oszczędności, 17,6 proc. w rynku kredytów, 19,7 proc. w rynku kredytów hipotecznych oraz 19,2 proc. udziału w rynku funduszy inwestycyjnych dla osób fizycznych. Aplikacja do płatności IKO ma ponad 5,5 mln aktywnych użytkowników.


PR24/PAP/sw


Czytaj także

PKO BP stawia na międzynarodową ekspansję. Bank otworzy placówkę w Bukareszcie

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 07:39
Bukareszt będzie kolejnym zagranicznym miastem, w którym PKO BP otworzy oddział dla firm - poinformował wiceprezes PKO BP Maks Kraczkowski. Jak dodał, otwarcie oddziału może nastąpić w ciągu 12 miesięcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lawinowo rośnie liczba wniosków o kredyty mieszkaniowe. BIK przedstawił dane za maj

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 10:22
W maju o 91,5 proc. wzrosła kwota zapytań o kredyty mieszkaniowe w stosunku do maja 2020 r. wynika z danych Biura Informacji Kredytowej (BIK). Złożono 47,61 tys. wniosków o kredyt, czyli o 66 proc. więcej niż rok temu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program "Czyste powietrze". Od lipca można składać wnioski w bankach o dofinansowanie wymiany "kopciuchów"

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 12:38
Alior Bank i Bank Ochrony Środowiska są pierwszymi bankami, które od wtorku rozpoczynają akcję kredytową w ramach programu "Czyste powietrze". Kolejne banki mają wkrótce do nich dołączyć. Można będzie dostać do 100 tys. zł kredytu na 10 lat w Aliorze i 12 lat w BOŚ.
rozwiń zwiń