Trwa strajk pracowników Kolei Niemieckich. Pociągi z Polski dojadą do Rzepina. Dalej polscy pasażerowie pojadą autobusami
Od dziś pasażerowie transportu kolejowego w Niemczech muszą się nastawić na utrudnienia w podróżowaniu. Związek Zawodowy Niemieckich Maszynistów już po raz drugi w sierpniu wezwał swoich członków do przerwania pracy. Strajk zakończy się w środę. W związku z tym pociągi Intercity do Berlina kończą bieg na stacji Rzepin, dalszą podróż do Berlina pasażerowie odbywają komunikacją autobusową.
2021-08-23, 09:41
"W związku ze strajkiem maszynistów kolei niemieckich na sieci kolejowej w Polsce wprowadzono zmiany dotyczące połączeń transgranicznych. W ruchu pasażerskim pociągi przewoźnika PKP Intercity kursujące w relacji do Berlina kończą bieg na stacji Rzepin. Przewoźnik PKP Intercity zapewnił komunikację autobusową w relacji Rzepin-Berlin-Rzepin" - podał rzecznik.
Dodał, że pociągi regionalne mające obsługę niemiecką kursujące z i do Szczecina zostały odwołane.
Jak zaznaczył Siemienic, PKP IC zamieścił dla podróżnych informacje o zmianach w obsługiwanych systemach informacji pasażerskiej i na https://portalpasazera.pl/.
Strajk w transporcie towarowym rozpoczął się w sobotę wieczorem. Dziś natomiast stanęły pociągi pasażerskie.
To już drugi strajk maszynistów DB w tym miesiącu. Protestowali oni od 11 do 13 sierpnia w ruchu pasażerskim i towarowym.
Strajk dotknie miliony pasażerów pociągów dalekobieżnych i miejskich
Oznacza to spore utrudnienia dla osób korzystających z transportu dalekobieżnego i komunikacji miejskiej, którą w wielu przypadkach obsługują Koleje Niemieckie.
REKLAMA
Mimo awaryjnego rozkładu jazdy strajk dotknie miliony pasażerów, zwłaszcza tych, którzy w kilku landach w tym tygodniu powracają z wakacji.
Strajk ma charakter ekonomiczny – związkowcy chcą podwyżki oraz lepszego pakietu emerytalnego
To już drugi strajk kolejarzy w ciągu trzech tygodni. W piątek szef związku maszynistów GDL Claus Weselsky powiedział, że druga runda negocjacji z kierownictwem Deutsche Bahn nie przyniosła efektów. Związkowcy żądają między innymi podwyżek wynagrodzeń o 3,2 procent i lepszego pakietu emerytalnego.
PAP, IAR, jk
REKLAMA