X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

GDDKiA: są pozwolenia na realizację kolejnych odcinków drogi S6

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 13:29
Coraz bliżej do budowy odcinka drogi ekspresowej S6 z Koszalina do Słupska. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że otrzymała właśnie wszystkie pozwolenia na budowę. To oznacza, że mogą się rozpocząć przetargi. Pierwsi kierowcy mają skorzystać z tego odcinka za cztery lata.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Tatyana Mi

GDDKiA otrzymała ostatnią decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej  dla drogi ekspresowej S6 Koszalin - Słupsk.

Odcinek od Sławna do Słupska to kolejne prawie 23 kilometry drogi ekspresowej na Pomorzu Środkowym. W najbliższych dniach ogłoszony zostanie przetarg na budowę drogi S6 Koszalin - Słupsk z podziałem na dwa odcinki realizacyjne: Sianów - Sławno i Sławno - Słupsk. Wykonawca w ramach umowy przygotuje projekt wykonawczy oraz zrealizuje roboty budowlane.

Droga1200X660.jpg
Trasa S19 wydłuży się dzięki Via Carpatii. GDDKiA ogłasza kolejne przetargi

Budowa trasy i węzłów drogowych

Odcinek drogi ekspresowej S6 od Sławna do Słupska przebiega przez powiat sławieński i słupski. Oprócz trasy głównej powstaną cztery węzły drogowe - Sławno, Warszkowo, Wrześnica, Sycewice oraz infrastruktura towarzysząca. W planach jest m.in przebudowa dróg krzyżujących się z nową "eską", budowa dróg dojazdowych, a także awaryjnych wjazdów czy przejazdów.

W ramach tej inwestycji  wykonane zostaną między innymi obiekty inżynierskie, takie jak wiadukty i estakady, oraz infrastruktura związana z urządzeniami ochrony środowiska, czyli zabezpieczenia akustyczne, przejścia dla zwierząt, przepusty ekologiczne wraz z ogrodzeniem ochronno-naprowadzającym. Będzie to dwujezdniowa droga ekspresowa z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. 

W ubiegłym tygodniu GDDKiA otrzymała podobne pozwolenia odcinek S6 od Sianowa do Sławna o długości ponad 23 kilometrów. Na tym odcinku powstaną między innymi  cztery nowe węzły drogowe - Kawno, Malechowo, Karwice i Bobrowice - oraz dwa Miejsca Obsługi Podróżnych. Cały 46-kilometrowy odcinek S6 Koszalin - Słupsk wyposażony zostanie w nowoczesne urządzenia do zarządzania ruchem. Planowane rozpoczęcie robót budowlanych przewidziane jest na jesień przyszłego roku. Nowa droga powinna zostać udostępniona kierowcom w 2025 roku.

Budowa tych odcinków, to element większego projektu, którego celem jest lepsze skomunikowanie całego Pomorza – od Szczecina do Trójmiasta. Wszystkie większe miasta leżące nad Morzem Bałtyckim będą za kilka lat połączone trasą ekspresową. Zyska na tym zarówno regionalny biznes, jak i turystyka.

PolskieRadio24.pl, Aleksander Pszoniak, md

Czytaj także

Budowa Via Baltica w Polsce. Od dziś kierowcy pojadą nowym fragmentem trasy

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2021 11:00
Od dziś kierowcy mogą korzystać z prawie trzydziestu pięciu kilometrów dwujezdniowej drogi ekspresowej S61, od węzła Kolno poprzez drugą jezdnię obwodnicy Stawisk i dalszy nowy odcinek do obwodnicy Szczuczyna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusza przetarg na kolejny odcinek międzynarodowej trasy Via Carpatia

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2021 14:57
Ogłoszony został przetarg na zaprojektowanie i budowę odcinka drogi ekspresowej S19 od granicy województwa mazowieckiego i lubelskiego do Międzyrzeca Podlaskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trasa S19 wydłuży się dzięki Via Carpatii. GDDKiA ogłasza kolejne przetargi

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2021 15:17
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na budowę kolejnych odcinków drogi S19, czyli międzynarodowego szlaku Via Carpatia na Lubelszczyźnie i Podlasiu. Tym razem chodzi o fragmenty z Kocka do Radzynia Podlaskiego i dalej, z Radzynia do  Międzyrzeca Podlaskiego. 
rozwiń zwiń