X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Nowe możliwości". Rozpoczyna się 6. edycja Kongresu 590

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 07:55
"Nowe możliwości" - tak brzmi hasło 6. edycji Kongresu 590, który odbędzie się w Warszawie w dniach 5-6 października 2021 br. Impreza, należąca do kluczowych wydarzeń gospodarczych w kraju, skupi się na siedmiu obszarach tematycznych. Są to: nowe państwo, nowe sektory, demografia, zdrowie, nauka wraz z sektorem badań i rozwoju oraz nowy obraz Polski. Polskie Radio jest jednym z głównych partnerów medialnych Kongresu 590.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Kongres590

Celem wydarzenia jest wspieranie rozwoju polskiej gospodarki oraz promocja polskich produktów i usług. Poprzednia, 5. edycja Kongresu odniosła wielki sukces: w trwającej dwa dni imprezie wzięło udział ponad 200 prelegentów. Transmisje online z paneli, prowadzonych równocześnie na 4 scenach oraz wywiady z ekspertami, obejrzało ponad 40 tys. osób. Tym razem planujemy spotkanie w tradycyjnej formule – dzięki temu wszyscy uczestnicy nie tylko będą mogli oglądać panele i wystąpienia na żywo, ale również odwiedzić stoiska naszych partnerów oraz nawiązać z nimi bezpośrednie relacje biznesowe. Taka formuła jest najbardziej efektywna.


Posłuchaj
00:31 Założenia programowe Kongresu 590 Założenia programowe Kongresu 590

 

6. edycja to siedem kluczowych obszarów tematycznych:

1. Nowe państwo

Eksperci i paneliści omówią wyzwania związane z rozwojem administracji cyfrowej, w tym rolę narzędzi wsparcia oraz programów rozwoju. Nie zabraknie też rozmowy na tematy dotyczące roli Unii Europejskiej w procesie odbudowy gospodarki oraz inwestycji infrastrukturalnych.

2. Nowe rynki

Globalna gospodarka to nowe rynki zbytu, jak Afryka, Indie, Ameryka Południowa. Dotarcie do nich oznacza zbudowanie nowych form sprzedaży, zmiany łańcuchów dostaw, przejęcia i fuzje; oznacza także daleko idącą współpracę z partnerami zagranicznymi.

3. Nowe sektory

Pandemia przyspieszyła rozwój nowych technologii i zmiany społeczne. To szansa na zwiększenie potencjału gospodarki i konkurencyjności polskich firm.

4. Demografia

Zmieniającą się gospodarka światowa wymaga nowego podejście do zagadnień związanych z rodziną, edukacją i rynkiem pracy.

5. Zdrowie

Podstawą nowoczesnego państwa i gospodarki jest zdrowe społeczeństwo – to kolejne wyzwanie, jakie ujawniła trwająca pandemia. Dlatego podstawą rozwoju państwa i gospodarki jest coraz większa troska o rozwój kadr oraz nowoczesna medycyna.

6. Nauka oraz badania i rozwój

Niezbędnym elementem rozwoju nowoczesnej gospodarki są badania naukowe i wdrożeniowe. Uczestnicy Kongresu przedyskutują kwestie związane ze zwiększeniem i optymalizacją nakładów na naukę. Omówią także wyzwania dotyczące absorpcji rozwiązań przez krajowy przemysł, ochrony patentowej oraz promocji własnych rozwiązań na rynkach światowych.

7. Nowy obraz Polski

Ważnym elementem pozycji Polski na arenie międzynarodowej jest tzw. soft power, czyli zwiększanie atrakcyjności kraju poprzez jego kulturę i sztukę. Jednym z obszarów tematycznych 6. edycji Kongresu będzie zatem wypracowanie najbardziej efektywnych sposobów finansowania i promowania tych dziedzin, które w pozytywny sposób budują wizerunek i pozycję naszego kraju.

6. edycja w formule stacjonarnej odbędzie się w Warszawie, w centrum wystawienniczym EXPO XXI. Goście będą mogli śledzić wystąpienia liderów oraz debaty eksperckie prezentujące najważniejsze idee na czterech scenach jednocześnie. 


PolskieRadio24.pl/ IAR/Grygorcewicz/Kongres590/ mib

Czytaj także

Prezydent podczas Kongresu 590: znakomite wyniki w produkcji i eksporcie to zasługa polskich przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 10:10
- Znakomite wyniki w zakresie produkcji i eksportu to zasługa polskich przedsiębiorców, nasze firmy z powiedzeniem konkurują na światowych rynkach, także w sferze nowych technologii - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda, otwierając Kongres 590 poświęcony m.in. zdrowiu, ekologii i gospodarce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier podczas Kongresu 590: już czas, aby od obrony przejść do inwestycyjnej ofensywy

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 11:00
- Wezwaniem do działania jest właśnie hasło tegorocznego Kongresu - "Polska 2030". Dla mnie Polska roku 2030 to Polska po wdrożeniu Krajowego Planu Odbudowy, tego nowego Plan Marshalla, którego tym razem nikt nam nie odbierze - powiedział premier Mateusz Morawiecki, otwierając drugi dzień Kongresu 590.
rozwiń zwiń