X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Więcej osób ma szansę na dodatek energetyczny. Minister klimatu: dokonaliśmy kilku uzupełnień

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 11:06
- Planowany dodatek energetyczny dla odbiorców wrażliwych energii obejmie nieco szersze grono, niż wcześniej planowano - poinformowała minister klimatu Anna Moskwa. Jak zapewniła, szczegóły mają się pojawić w ciągu kilku dni.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: pixabay

- Dokonaliśmy kilku uzupełnień, by na pewno nikogo nie wykluczyć i objąć nim wszystkie grupy potrzebujące - powiedziała minister klimatu Anna Moskwa.

prąd energia 1200.jpg
Ministerstwo klimatu zarezerwowało 20 mln zł na dopłaty do prądu. Rząd planuje przeznaczyć na ten cel 1,5 mld zł

Jak zaznaczyła, szczegóły resort ujawni w ciągu kilku dni. Minister powiedziała jedynie, że grono beneficjentów dodatku byłoby nieco zmodyfikowane i szersze w stosunku do pierwotnych zamierzeń, choć to poszerzenie nie będzie wielkie.

Zmiana definicji odbiorcy wrażliwego

- Dodatek powinien objąć minimalnie większą liczbę beneficjentów, niż pierwotnie zakładano - wyjaśniła szefowa resortu zaznaczając, że dodatek pojawi się w ramach szerszego pakietu rozwiązań antyinflacyjnych.


Posłuchaj
00:09 1 Trwają prace nad dodatkiem energetycznym.mp3 Trwają prace nad dodatkiem energetycznym (IAR)

Zgodnie z wpisem do Wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów, odpowiedni projekt nowelizacji Prawa energetycznego ma zakładać zmiany definicji odbiorcy wrażliwego, poprzez znaczne poszerzenie kręgu osób kwalifikujących się do dodatków, zmiany wysokości oraz procedury przyznawania dodatku energetycznego.

Dodatkowo pojawić się ma zakaz wstrzymania dostaw w tzw. miesiącach zimowych w przypadku, gdy odbiorca wrażliwy energii elektrycznej posiada zaległości.

Transformacja daje szanse rozwoju

Otwierając wcześniej konferencję energetyczną EuroPower i kongres OZE Power, minister Moskwa podkreśliła, że dodatek energetyczny należy traktować jako element sprawiedliwej transformacji energetycznej.


Posłuchaj
00:26 2 Trwają prace nad dodatkiem energetycznym.mp3 Trwają prace nad dodatkiem energetycznym (IAR)

- Transformacja daje niezwykłe szanse rozwoju, ale nie możemy zapominać o tych, którzy mogą stać się jej ofiarami - podkreśliła i dodała, że grupy wrażliwe nie powinny zostać dotknięte zmianami, jakie dokonują się na rynku energii.


PR24.pl, IAR, PAP, DoS

Czytaj także

Wiceminister aktywów: za wysokie ceny energii odpowiadają UE i Rosja

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 08:38
- Za wysokie ceny energii elektrycznej odpowiada polityka klimatyczna UE i wysokie koszty emisji CO2 oraz spekulacyjna gra Rosji na rynkach gazu - oświadczył na posiedzeniu sejmowej komisji energii wiceminister aktywów Maciej Małecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kluczowa dla systemu zasilania zachodniej i północnej części Polski". Nowa inwestycja PSE

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 13:42
Wojewoda wielkopolski wydał decyzję lokalizacyjną dla podwieszenia drugiego toru linii elektroenergetycznej Ostrów Wielkopolski-Kromolice. Inwestycja powinna zostać zrealizowana pod koniec 2023 r. - podały w Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rośnie moc fotowoltaiki w polskim systemie. Program "Mój prąd" dofinansuje również magazyny energii

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 13:03
Moc zainstalowana fotowoltaiki w polskim systemie elektroenergetycznym na koniec września br. wyniosła 6,126 GW - poinformował operator systemu przesyłowego energii elektrycznej PSE, opierając się na przesłanych mu danych.
rozwiń zwiń