X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

USA apelują do największych konsumentów ropy o uwolnienie zapasów surowca

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 07:54
Administracja prezydenta Joe Bidena zwróciła się do państw zużywających największe ilości ropy naftowej, w tym Chin i Indii, o uwolnienie przetrzymywanych zapasów surowca w ramach wspólnych wysiłków na rzecz obniżenia globalnych cen energii - podała Agencja Reutera.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: Shutterstock/pan demin

Apel pojawia się w momencie, gdy przywódca Stanów Zjednoczonych stoi w obliczu presji politycznej powodowanej rosnącymi kosztami konsumenckimi, powiązanymi z reaktywacją gospodarczą i odbiciem ekonomicznym od najniższych poziomów z czasu początku pandemii koronawirusa.

Krok administracji amerykańskiej wynika też z rozczarowania USA brakiem reakcji ze strony państw Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) i ich sojuszników na wezwania Waszyngtonu o przyspieszenie wzrostu produkcji pożądanego na świecie surowca - zauważa Reuters.

gaz free kuchenka free shutt 1200 .jpg
UOKiK: monitorujemy sytuację na rynku gazu

(Bez)precedensowy apel Amerykanów

W 2011 roku w czasie trwającej w Libii wojny Stany Zjednoczone wraz z partnerami zagranicznymi koordynowały uwalnianie rezerw ropy naftowej. Czwartkowy apel ma jednak charakter bezprecedensowy, bowiem dotyczy największego światowego importera tego surowca - Chin.

- Dokładnie analizujemy wniosek USA (...). Moglibyśmy uwolnić rezerwy (ropy) w przypadku rozchwianej podaży, ale nie w reakcji na rosnące ceny surowca - skomentował sytuację przedstawiciel administracji Korei Południowej, do której również, obok Japonii, skierował wezwanie Biały Dom.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Czytaj także

Ropa w USA kosztuje już ponad 81 dolarów. Co zrobi prezydent Joe Biden?

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 08:15
Cena ropy naftowej na giełdzie paliw w USA wzrosła do 81,50 USD za baryłkę, a inwestorzy wciąż zastanawiają się, jaką opcję przyjmie prezydent Joe Biden w sprawie uwolnienia ropy z amerykańskich strategicznych rezerw, aby zahamować rosnące ceny benzyny - informują maklerzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Bobołowicz: Rosja szantażuje energetycznie nie tylko Ukrainę, ale również Polskę

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 20:18
- Rosja gra bardzo mocno kwestiami energetycznymi nie tylko w stosunkach z Ukrainą, ale też - wspólnie z Białorusią - w stosunkach z Polską - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Bobołowicz (korespondent z Kijowa). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inflacja wyzwaniem dla Białego Domu. Biden chce śledztwa ws. działań koncernów paliwowych

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 03:18
Prezydent Stanów Zjednoczonych zażądał od władz federalnych  zbadania czy koncerny paliwowe "postępują zgodnie z prawem" systematycznie podwyższając ceny paliw. Joe Biden wskazał, że ich wzrost przekłada się na wysokość cen innych towarów i usług.
rozwiń zwiń