more_horiz
Gospodarka

Już ponad 20 milionów Polaków korzysta z bankowości internetowej. Zobacz nowy raport

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2021 17:23
Jak podał Związek Banków Polskich w raporcie NetB@nk za III kwartał 2021 roku, przynajmniej raz w miesiącu z bankowości internetowej aktywnie korzysta blisko 21 milionów Polaków. W ciągu ostatnich 12 miesięcy liczba ta wzrosła o prawie 7,3 proc.
Już 21 mln Polaków korzysta z bankowości internetowej.
Już 21 mln Polaków korzysta z bankowości internetowej.Foto: Rawpixel.com/Shutterstock.com

Rośnie również liczba aktywnych użytkowników bankowych aplikacji mobilnych. Jest ich już prawie 16 mln. W III kwartale 2020 roku było to 13,7 mln użytkowników.

Z raportu wynika, że średnia wartość przelewu klienta indywidualnego w Polsce w III kwartale 2021 roku to 898,35 złotych. Jest to spadek w stosunku do analogicznego okresu w 2020 roku o prawie 4,3 proc. Spadła również średnia liczba przelewów aktywnego użytkownika bankowości internetowej. W III kwartale było to 5,77 przelewu w stosunku do I kwartału, w którym średnia wynosiła 6,39 przelewu.

Czytaj także:

Już ponad 38 mln Polaków ma rachunki, które można obsługiwać internetowo

Jak podaje ZBP, liczba rachunków klientów indywidualnych, na których istnieje możliwość korzystania z usług bankowości internetowej, wynosi 38,7 mln wobec 38,162 mln mieszkańców kraju.W ocenie Związku bardzo dobrze rozwija się bankowość internetowa w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw.

2,3 mln firm korzysta z bankowości cyfrowej

W III kwartale 3,2 mln klientów posiadało dostęp do usług bankowości cyfrowej. To wzrost o 6 proc. w porównaniu do ubiegłego kwartału.

Według Raportu NetB@nk ponad 2,3 mln przedsiębiorców aktywnie korzysta z bankowości internetowej. To wzrost o 19 proc. w stosunku do III kwartału 2020 roku. Średnia wartość przelewu wyniosła 5185 złotych i była wyższa o prawie 500 złotych w stosunku do II kwartału 2020 roku.


PAP, jk

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem