X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Promocja Polski i realne korzyści biznesowe. Trwa światowa wystawa Expo w Dubaju

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2021 08:49
Podczas Expo w Dubaju do tej pory udało się nawiązać ponad 460 kontaktów z zagranicznymi partnerami biznesowymi i instytucjami, m.in. z RPA, Finlandii, Arabii Saudyjskiej, Kanady czy Niemiec. Jak informuje Polska Agencja Inwestycji i Handlu, od października polski pawilon odwiedziło prawie 400 tys. gości.
Obecnie w Pawilonie Polskim trwają wystawy czasowe organizowane przez Instytut Adama Mickiewicza.
Obecnie w Pawilonie Polskim trwają wystawy czasowe organizowane przez Instytut Adama Mickiewicza.Foto: Shutterstock/Aleksandra Tokarz

"Obecność Polski na Expo tworzymy wokół hasła 'Polska. Kreatywność inspirowana naturą', a Pawilon Polski każdego dnia jest miejscem spotkań biznesowych i wydarzeń kulturalnych - poinformowała stwierdziła Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Do tej pory zorganizowano ponad 220 koncertów chopinowskich oraz dwa duże wydarzenia kulturalne w amfiteatrze na terenie Expo. Obecnie w Pawilonie Polskim trwają wystawy czasowe organizowane przez Instytut Adama Mickiewicza.

Polski pawilon na Expo

Pawilon narodowy na światowej wystawie Expo w Dubaju jest miejscem spotkań polskich przedsiębiorców z zagranicznymi kontrahentami. Od początku trwania wystawy w Dubaju PAIH zainicjowała ponad 460 kontaktów m.in. z partnerami oraz instytucjami z RPA, Botswany, Finlandii, Chorwacji, Zambii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Kanady, Filipin, Tanzanii czy Niemiec.

Departament komunikacji PAIH przypomniał, że w grudniu odbyły się najważniejsze dla naszego kraju wydarzenia podczas Expo 2020 Dubai: Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze (6.12.2021) i Dzień Polski (7.12.2021) z udziałem przedstawicieli najwyższych władz państwowych i instytucji, przedsiębiorców i ekspertów.

W Forum uczestniczyło ponad 650 osób, a polskie instytucje podpisały umowy bilateralne z partnerami ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Dzień polski był natomiast okazją do zaprezentowania dorobku naukowego, kulturowego i gospodarczego naszego kraju.

Wsparcie kredytowe dla krajowych eksporterów

Podczas Expo PAIH zawarła też umowę z DMCC - strefą wolnego handlu w Dubaju. Porozumienie ma ułatwić polskim firmom nawiązanie relacji handlowych z kluczowymi rynkami na świecie.

Z kolei KUKE i ECI podpisały porozumienie, dające wsparcie kredytowe krajowym eksporterom.

"Trzecia umowa została zawarta między Krajową Izbą Gospodarczą a Federacją Przemysłowo-Handlową ZEA. Jej efektem będzie utworzenie Emiracko-Polskiej Rady Biznesu" - dodała Agencja.

Expo w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich rozpoczęło się 1 października tego roku i potrwa do 31 marca 2022 r. Za organizację udziału Polski w światowej wystawie odpowiada Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

PR24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Dobre wyniki handlu zagranicznego: do września nadwyżka eksportu nad importem wyniosła 1,8 mld euro

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 11:47
Polscy eksporterzy nie zwalniają tempa - nadwyżka w obrotach towarowych handlu zagranicznego od początku roku do września 2021 r. wyniosła 1,8 mld euro - podał Główny Urząd Statystyczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister finansów w Dubaju. "W zglobalizowanym świecie działalność transgraniczna staje się normą"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2021 12:21
- Polska jest dobrym miejscem do inwestowania oraz rozwoju biznesu. Będziemy wspierać inwestycje zagraniczne poprzez szeroki wachlarz zachęt podatkowych wprowadzanych Polskim Ładem - zapowiada wiceminister finansów Jan Sarnowski, który rozpoczął wizytę w Dubaju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inwestycje zagraniczne w Polsce nabierają tempa. Potwierdzają to statystki pokazujące ich skalę

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2021 11:45
Polska pozostaje jednym z najbardziej atrakcyjnych kierunków napływu inwestycji zagranicznych - ocenia Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Dominująca część bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ) to reinwestowane zyski, co świadczy o lojalności inwestorów wobec polskiego rynku.
rozwiń zwiń