Pracownicze Plany Kapitałowe. Zobacz, jak się zalogować i sprawdzić stan konta
Od 1 stycznia ponad 10,5 tys. uczestników Pracowniczych Planów Kapitałowych sprawdziło w serwisie MojePPK stan konta - poinformował we wtorek wiceszef PFR Bartosz Marczuk. Serwis, do którego można zalogować się m.in. za pomocą profilu zaufanego, ruszył z początkiem roku.
2022-01-04, 17:03
"Już ponad 10,5 tys. osób od 1 stycznia sprawdziło na http://mojeppk.pl stan konta PPK. Przypomnę: uruchomiliśmy tę funkcjonalność, by przy pomocy profilu zaufanego via bank móc łatwo śledzić gromadzący się kapitał. Warto" - napisał na Twitterze Bartosz Marczuk.
Pracownicze plany kapitałowe, PPK - dobrowolny, prywatny system długoterminowego oszczędzania wchodzący w skład tzw. III filaru polskiego systemu emerytalnego. Jest on tworzony wspólnie przez pracownika, pracodawcę oraz państwo. PPK powstały w celu systematycznego gromadzenia oszczędności przez uczestnika PPK z przeznaczeniem na wypłatę po osiągnięciu przez niego co najmniej 60. roku życia.
Na MojePPK można sprawdzić ilość zgromadzonych środków
Serwis MojePPK dla uczestników Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) działa od początku roku.
REKLAMA
Po zalogowaniu - co można zrobić za pomocą profilu zaufanego lub konta w serwisie - uczestnik uzyskuje dostęp do danych o środkach zgromadzonych w programie, a także szczegółowych informacji o posiadanych rachunkach PPK.
2,28 mln osób oszczędza w PPK, zgromadzili 7,64 mld zł aktywów
Według komunikatu PFR na temat uruchomienia serwisu, z możliwości oszczędzania w PPK skorzystało dotychczas 2,28 mln osób, które zebrały już łącznie 7,64 mld zł aktywów.
Jak poinformował PFR, portal ma charakter wyłącznie informacyjny i nie pozwala na składanie dyspozycji związanych z oszczędnościami. W serwisie MojePPK użytkownicy znajdą informacje o posiadanych rachunkach PPK, z podaniem nazw pracodawców oraz instytucji finansowych, zarządzających PPK w danych firmach.
Dodano, że w szczegółach każdego rachunku można sprawdzić bieżącą wartość zgromadzonych środków oraz wysokość dokonanych wpłat, z podziałem na wpłaty pracownika, pracodawcy i dopłaty państwa.
REKLAMA
Serwis zawiera także informacje o wypłatach lub zwrotach z rachunku, o ile takie miały miejsce. Pozwala również na wygenerowanie raportu z zestawieniem danych o rachunkach oraz podsumowaniem całości środków zebranych w PPK.
Serwis MojePPK dostępny jest w języku polskim, angielskim i ukraińskim.
PAP, jk
REKLAMA