more_horiz
Gospodarka

Ochrona przed Omikronem. Zakaz lotów z południa Afryki przedłużony

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 10:29
Zakaz lądowań w Polsce samolotów pasażerskich z krajów południowoafrykańskich został przedłużony od 24 stycznia. Chodzi o samoloty z lotnisk Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Namibii, Republiki Południowej Afryki i Zimbabwe.
Zakaz lotów z południa Afryki został przedłużony do 24 stycznia.
Zakaz lotów z południa Afryki został przedłużony do 24 stycznia.Foto: Dima Moroz/Shutterstock

Poprzednie rozporządzenie rządu przestało obowiązywać 10 stycznia. Kolejne obowiązujące od 11 stycznia wydłuży zakaz lądowania z niektórych państw Afryki Południowej do 24 stycznia.

Względy epidemiczne

Strona rządowa wyjaśniała, że przedłużenie zakazu lotów wynika z uwagi na stan epidemii w Polsce i zagrożenie rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS CoV-2, w szczególności wariantu Omikron z państw regionu Afryki Południowej.

Zgodnie z rozporządzeniem zakaz przylotów dotyczy: Eswatini, Lesotho, Botswany, Mozambiku, Namibii, RPA oraz Zimbabwe.

Od zakazu mogą być wyjątki

Zakaz lotów nie obejmie m.in. samolotów wykonujących loty międzynarodowe na zlecenie prezesa Rady Ministrów, za zgodą prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyczarterowanych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia.

Czytaj także:


Zakaz nie będzie też stosowany wobec statków powietrznych startujących z lotnisk na terytorium państw, które notyfikowały Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład samolotu będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie z negatywnym wynikiem testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem