X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ochrona przed Omikronem. Zakaz lotów z południa Afryki przedłużony

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 10:29
Zakaz lądowań w Polsce samolotów pasażerskich z krajów południowoafrykańskich został przedłużony od 24 stycznia. Chodzi o samoloty z lotnisk Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Namibii, Republiki Południowej Afryki i Zimbabwe.
Zakaz lotów z południa Afryki został przedłużony do 24 stycznia.
Zakaz lotów z południa Afryki został przedłużony do 24 stycznia.Foto: Dima Moroz/Shutterstock

Poprzednie rozporządzenie rządu przestało obowiązywać 10 stycznia. Kolejne obowiązujące od 11 stycznia wydłuży zakaz lądowania z niektórych państw Afryki Południowej do 24 stycznia.

Względy epidemiczne

Strona rządowa wyjaśniała, że przedłużenie zakazu lotów wynika z uwagi na stan epidemii w Polsce i zagrożenie rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS CoV-2, w szczególności wariantu Omikron z państw regionu Afryki Południowej.

Zgodnie z rozporządzeniem zakaz przylotów dotyczy: Eswatini, Lesotho, Botswany, Mozambiku, Namibii, RPA oraz Zimbabwe.

Od zakazu mogą być wyjątki

Zakaz lotów nie obejmie m.in. samolotów wykonujących loty międzynarodowe na zlecenie prezesa Rady Ministrów, za zgodą prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyczarterowanych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia.

Czytaj także:


Zakaz nie będzie też stosowany wobec statków powietrznych startujących z lotnisk na terytorium państw, które notyfikowały Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład samolotu będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie z negatywnym wynikiem testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Czytaj także

Szef PAŻP: widzimy duże spadki natężenia ruchu powietrznego, mam nadzieje, że uda nam się w końcu odbić

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2021 08:40
- Mam nadzieję, że mimo tych wszystkich perturbacji, które dzisiaj mamy, jak omikron, delta i pewnie za niedługo inne nowe warianty koronawirusa, uda nam się w końcu odbić. Jednak to, co dzieje się w zimie na przełomie 2021/22 roku, bardzo mnie niepokoi - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Janusz Janiszewski, szef Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Aneta Afelt: dzięki szczepieniom zachowujemy standard życia

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2022 19:45
- Każdy z nas powinien spotkać się z wirusem, najpełniej w warunkach kontrolowanych, kiedy podchodźmy do szczepienia. Dużo gorzej gdy będą to warunki niekontrolowane, nasza reakcja jeśli chodzi o skutki zdrowotne jest mało przewidywalna - mówiła w Polskim Radiu 24 Dr Aneta Afelt Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Największy samolot świata uziemiony na lotnisku w Rzeszowie. Wykryto awarię

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 21:28
Największy transportowy samolot na świecie An-225 "Mrija" utknął na lotnisku w Rzeszowie. Tuż przed wylotem wykryto w nim awarię podwozia. Ukraiński koncern Antonow wysłał do Polski specjalistów, którzy mają usunąć usterkę.
rozwiń zwiń