more_horiz
Gospodarka

"Łączymy bezpieczną drogą Rzeszów z Lublinem". Ostatni odcinek trasy S19 otwarty

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2022 11:57
Droga ekspresowa S19, czyli część Via Carpatii, łączy od dziś Rzeszów z Lublinem. W Niedrzwicy Dużej pod Lublinem otwarto ostatni brakujący odcinek trasy. Łączymy bezpieczną drogą Rzeszów z Lublinem - mówił w czasie uroczystości minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
W Niedrzwicy Dużej pod Lublinem z udziałem władz państwowych otwarto ostatni brakujący odcinek S19 na trasie z tej miejscowości do Kraśnika.
W Niedrzwicy Dużej pod Lublinem z udziałem władz państwowych otwarto ostatni brakujący odcinek S19 na trasie z tej miejscowości do Kraśnika.Foto: TT/MI

Jak wskazał, Polska jest jedna i "każdy Polak zasługuje na to, aby korzystać z nowoczesnej sieci dróg; każdy region zasługuje na to, aby nie być wykluczonym komunikacyjnie; każdy region zasługuje na to, aby rozwój gospodarczy przebiegał w sposób dynamiczny".

Posłuchaj
00:30 11751046_1.mp3 Andrzej Adamczyk: otwarcie drogi to realizacja strategii zrównoważonego rozwoju Polski (IAR)

Szansa dla Polski wschodniej

W ocenie Andrzeja Adamczyka, dzięki Via Carpatii "przedsiębiorcy, kapitał z całego świata koncentruje uwagę już na wschodnich regionach naszego kraju".

- Ale przecież to nie koniec, bo trwają prace na różnym etapie zaawansowania na Via Carpatii na południe od Rzeszowa. Trwają prace na północ od Lublina w kierunku Białegostoku - powiedział Adamczyk.

Via Carpatia, ale nie tylko

Szef resortu infrastruktury przypomniał, że to prezydent Lech Kaczyński doprowadził do podpisania porozumienia międzynarodowego w sprawie budowy Via Carpatii.

Czytaj także:

Minister mówił także o innych inwestycjach realizowanych przez rząd. W tym kontekście wymienił m.in. drogę ekspresową S16 na Warmii i Mazurach, która połączy Via Carpatię z drogą ekspertową nr 7 prowadzącą z Warszawy do Trójmiasta, "czyniąc ten układ komunikacyjny spójnym i bezpiecznym".

PolskieRadio24.pl, IAR/PAP, md

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem