more_horiz
Gospodarka

Pszczelarze zyskali więcej czasu. ARiMR przedłuża termin składania wniosków o płatności

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2023 08:45
Termin składania wniosków o płatność w ramach pomocy dla pszczelarzy został przesunięty na 25 sierpnia - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zmianie uległ także termin zakończenia realizacji operacji oraz poniesienia kosztów.
Termin składania wniosków o płatność w ramach pomocy dla pszczelarzy został przesunięty, chodzi o Inwestycje, wspieranie modernizacje gospodarstw pasiecznych oraz Wspieranie walki z warrozą produktami leczniczymi.
Termin składania wniosków o płatność w ramach pomocy dla pszczelarzy został przesunięty, chodzi o "Inwestycje, wspieranie modernizacje gospodarstw pasiecznych" oraz "Wspieranie walki z warrozą produktami leczniczymi".Foto: shutterstock.com/Radovan1

"Beneficjenci pomocy udzielanej w ramach dwóch interwencji finansowanych z budżetu Planu Strategicznego Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 mają nieco więcej czasu na złożenie w ARiMR wniosków o płatność" - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Jak podkreślono, chodzi o "Inwestycje, wspieranie modernizacje gospodarstw pasiecznych" oraz "Wspieranie walki z warrozą produktami leczniczymi".

Termin zakończenia operacji

"Pierwotny termin na złożenie wniosków o płatność został wydłużony z 16 sierpnia do 25 sierpnia 2023 r. W związku z tym zmianie ulega również termin zakończenia realizacji operacji oraz poniesienia kosztów" - podano w komunikacie.

Agencja zastrzegła, że nie zmienił się natomiast termin składania wniosków o płatność w zakresie "Pomocy na odbudowę i poprawę wartości użytkowej pszczół". W tym przypadku dokumenty trzeba złożyć do 31 sierpnia 2023 r.

Wnioski o płatność elektronicznie

W informacji przypomniano, że we wszystkich trzech przypadkach wnioski o płatność składa się za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznej ARiMR.

ARiMR prowadziła nabory w ramach trzech interwencji z Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 od 3 do 24 kwietnia 2023 r. Agencja podała po zakończeniu kwietniowego naboru, że wpłynęło do niej 3.029 wniosków o wsparcie na kwotę 51,3 mln zł.

PR24.pl, PAP, DoS